Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00 (z Koronką do Miłosierdzia Bożego).

W drugą niedzielę Wielkanocy, czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły i stowarzyszenia charytatywne. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na dzieła charytatywne naszej diecezji.

Zapraszamy na Akatyst do Matki Bożej dziś po Mszy św. o godz. 18:00. Tę niezwykłą śpiewaną modlitwę, hymn maryjny wywodzący się z kościoła prawosławnego przygotowała schola parafialna.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców dziś na Mszy o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

Jutro – 08.04 – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Ze względu na obchody Wielkiego Tygodnia przeniesiona z 25 marca. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Przyrzeczenia, które są na stojaku przy wyjściu z kościoła, wypełniamy w domu (wpisując imię i nazwisko z adresem) i przynosimy na Mszę św. Prosimy o przyniesienie świec.

W środę (10.04.) o godz. 19:15. spotkanie Róż Różańcowych.

W sobotę o godz. 19:30 spotkanie kręgu biblijnego w salce na plebanii.

W ramach przygotowań do obchodów 75-lecia naszej parafii organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium  Naszej Patronki Matki Bożej w Częstochowie oraz w Gidlach - w sobotę 20 kwietnia. Wyjazd w godzinach porannych, powrót późnym popołudniem. Koszt wyjazdu 70 zł. W cenie autokar i ubezpieczenie. Ze względu szeroki dostęp w Częstochowie do restauracji, domu pielgrzyma, obiad we własnym zakresie. Zapisy do następnej niedzieli (14 kwietnia) w zakrystii lub w kancelarii. Zaproszenie kierujemy do parafian w każdym wieku, gdyż podróż nie jest bardzo wyczerpująca, a korzyści modlitwy przed cudownym obrazem Królowej Polski są nieocenione.

Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w ubiegłym tygodniu i złożenie ofiary. Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul.  Jana Pawła II: Obszańscy, Król, Dyląg, Suszczyńscy, Sieńko. Sieńko.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: tygodniki: „Gość niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięczniki: „Rycerz Niepokalanej”, „Któż jak Bóg” a także biuletyn parafialny „Tydzień z Maryją”. Dla dzieci: „Staś”, „Mały Gość” oraz „Anioł Stróż”.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy
wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości
Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu
.

Jezus Chrystus opowiadał nam o miłości Boga do człowieka.
Ukazał nam ją w swoich ranach, mówiąc: "Pokój wam!”
Dzielmy się miłosierdziem z innymi