Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

W środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa i Nowenna do NMP Królowej Polski.

W piątek po Mszy św. o godz. 18:00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła i udekorowanie kwiatami w zeszłym tygodniu. Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Jana Pawła II: Zasada, Molenda, Kustra, Sroka, Molenda.

Z okazji 75-lecia naszej Parafii ogłaszamy konkurs na jubileuszowy plakat. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w konkursie wszystkie rodziny. Efekt pracy rodziców i dzieci będzie można podziwiać na parafialnej wystawie. Zwycięska praca posłuży jako element dekoracyjny i promujący centralne obchody, które  odbędą się we wrześniu. Plakat należy wykonać własnoręcznie bez wykorzystywania programów graficznych, w formacie A3, techniką dowolną, ale nie przestrzenną. Termin składania prac: do 15 maja.

Chór Camino Gospel zaprasza osoby chętne na próby w każdą środę od. 19:00–20:00 do Sali widowiskowej Centrum Promocji i Kultury w Michałowicach.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny,  dwumiesięcznik Historia Kościoła, a dla dzieci nowy numer Stasia.

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę i konto parafialne.

Patronują nam w tym tygodniu:

- wtorek (23.04) – Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski;

- czwartek (25.04) – Święto Św. Marka, ewangelisty. To także patron naszego Pana Kościelnego. Składamy serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy
gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia
a Parafianom i Gościom wszelkich łask bożych
oraz opieki Matki Bożej królowej Polski