OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 7.10.2018

 

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE O GODZ.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00 (o 14:30 Różaniec) i 18:00.

 

   Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej.

   Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele od poniedziałku (8.10) codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

   W przyszłą niedzielę (14.10) obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa” to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin. To żywy pomnik św. Jana Pawła II.

   W każdą środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do Matki Bożej Królowej Polski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Matki Bożej wyprosić dla siebie i bliskich potrzebne łaski.

   Spotkanie ministrantów i lektorów w piątek (12.10) o godz. 17:00 w salce na plebanii.

   Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek (12.10) o godz. 19:00 w kościele.

   W sobotę 13 października o godz. 18:00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które będzie się składało z:

- Mszy św. zbiorowej. Chcemy włączyć wszystkie intencje, które leżą nam na sercu. Intencje do Mszy św. zbiorowej można już składać w zakrystii,

- Różaniec,

- Procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej,

- Błogosławieństwo,

- Oddanie czci relikwiom św. Hiacynty i św. Franciszka.

   W nawiązaniu do Listu Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego nasza wspólnota  parafialna  została zaproszona do wzięcia udziału w obchodach 40.rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra, które odbędzie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie dn. 19.10.2018 - Msza św. o godz. 8:00.

 

   Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z  ul. Brzozowej: Szymczyk, Jarczyk, Baran, Fabiański, Fabiański.    

   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” – płyta z filmem pt. „Sprawa Chrystusa”. Prawdziwa historia o człowieku, który nie potrafił uwierzyć, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka. Historia dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera, który postanawia zmierzyć się z największą tajemnicą chrześcijaństwa i własnym rozumem. W „Niedzieli” – śledztwo w sprawie Ojca Maksymiliana. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” - o historii powstania święta ku czci NMP Różańcowej, o różańcu św. Maksymiliana Kolbe, cud różańcowy w Hiroszimie.

 

   Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza na spotkanie informacyjne na temat rządowego programu „Czyste Powietrze”, oferującego mieszkańcom wsparcie finansowe do wymiany pieców i termomodernizacji domów, które odbędzie się 12 października o godz. 18:00 w Domu Sołeckim ul. Tadeusza Kościuszki 11, Masłomiąca.

 

Kalendarz liturgiczny:

- wtorek (9.10) – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

- sobota (13.10) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

 

W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej:

ś.p. Marianna Kryus

Wieczny odpoczywanie racz jej dać Panie…

 

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 272 razy