OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018

 

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

   Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin. To żywy pomnik św. Jana Pawła II. Dziś pamiętamy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Dziś na nabożeństwie różańcowym będziemy się modlić za nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty w naszej parafii.

   We wtorek, 16 października, przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziękujemy Panu Bogu za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

   Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

   W każdą środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa,  Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do Matki Bożej Królowej Polski.

   Zbliża się miesiąc listopad, a z nim nasza szczególna pamięć modlitewna za zmarłych. Wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i na Mszę św. Listopadową za zmarłych można już składać po każdej Mszy św. w zakrystii. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane w niedzielę przed Mszą św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Wypominki jednorazowe będą odczytywane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w kościele na Mszach św. w Dzień Zaduszny oraz od 2.11 do 8.11 na różańcu po Mszy św. wieczornej. Msza św. Listopadowa za zmarłych w każdy piątek listopada o godz. 18:00. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy o zapisywanie na przygotowanych kartkach, które są na stojaku przy wyjściu z kościoła.

   Nie zapominajmy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu i wynoszeniu śmieci do kontenera a nie pozostawianiu koło grobu czy w innym miejscu cmentarza. Przypominamy o prawnym uregulowaniu spraw związanych z miejscem na cmentarzu i dokonaniu opłat za miejsce. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła i przed wejściem na cmentarz.

   Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej w przyszłą niedzielę (21.10) po Mszy św. o godz. 18:00.

   Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę (20.10) o godz. 10:00 w salce na plebanii.

   Spotkanie lektorów w sobotę (20.10) o godz. 11:00 w salce na plebanii.

   Spotkanie uczniów kl. VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie w sobotę (20.10) o godz. 17:15 w salce na plebanii.

   Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i III gimnazjum – grupa dziewczyn w sobotę (20.10) o godz. 16:30 w salce na plebanii.

   Kościołem w tym tygodniu opiekują Narzeczeni.

   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” – o tym jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat. W „Niedzieli” -  na 40. rocznicę wyboru muzeum przy ul. Kanoniczej przygotowuje nową wystawę „Nasz Papież”. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – fotorelacja z Misji świętych.

Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek (15.10) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

- wtorek (16.10) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

- środa (17.10) – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

- czwartek (18.10) – święto św. Łukasza, ewangelisty

- piątek (19.10) – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera

- sobota(20.10) – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji Krakowskiej

- niedziela (21.10) – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

W przyszłą niedzielę (21.10) składka przeznaczona jest na cele misyjne.

 

 

W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Zofia Obrusik, śp. Józef Dyląg, śp. Adelajda Grudnik

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 321 razy