OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 21.10.2018

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18.00.

 

   Dzisiejsza niedziela w całym kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Pełni Ducha i Posłani”. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczynia się do tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Może właśnie te sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić na różańcu. Zapraszamy do tej modlitwy w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

   Jutro (poniedziałek 22.10) Szkoła Podstawowa w Michałowicach będzie przeżywać dzień swojego patrona Św. Jana Pawła II. O godz. 8:00 Msza św. w naszym kościele w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

   W każdą środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do Matki Bożej Królowej Polski.  Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem  Matki Bożej wyprosić dla siebie i bliskich potrzebne łaski.

   Zbliża się miesiąc listopad a z nim nasza szczególna pamięć modlitewna za zmarłych. Wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i na Mszę św. Listopadową za zmarłych można już składać po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane w niedziele przed Mszą św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Wypominki jednorazowe będą odczytywane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w kościele na Mszach św. w Dzień Zaduszny i od 2.11 do 8.11 na różańcu po Mszy św. wieczornej. Msza św. Listopadowa za zmarłych w każdy piątek listopada o godz. 18:00. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy o zapisywanie na przygotowanych kartkach, które są na stojaku przy wyjściu z kościoła.

   Nie zapominajmy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu i wynoszeniu śmieci do kontenera a nie pozostawianiu koło grobu, czy w innym miejscu cmentarza. Przypominamy o prawnym uregulowaniu spraw związanych z miejscem na cmentarzu i dokonaniu opłat za miejsce. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła i przed wejściem na cmentarz.

   Bóg zapłać za złożą w zeszłą niedzielę ofiarę do puszek na „Dzieło Pomocy Nowego Tysiąclecia” – 2765 zł 24 gr.

   Kościołem w tym tygodniu opiekują się Narzeczeni. Bóg zapłać Nowożeńcom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.           

   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” – Dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie? W „Niedzieli” – Aby świat pamiętał o polskim papieżu. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – anegdoty z życia św. Jana Pawła II, cud różańcowy w Nagasaki, co to jest stuła i jakie ma znaczenie.

   Dzisiaj w naszej parafii gościmy wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie  w salce na plebanii z Wolontariuszami dla Oazy Dzieci Bożych, ministrantów, lektorów, scholi dziecięcej oraz wszystkich chętnych dzieci.

 

Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek (22.10) – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

- niedziela (28.10) – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 

 

W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Stanisław Bubka i śp. Ewa Socha

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę przeznaczoną  na cele misyjne naszej archidiecezji.
W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne,
i także w przyszłą niedzielę przed kościołem kwesta do puszek
na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Pakistanie.

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 373 razy