OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.10.2018

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 700, 900, 1030,1200, 1800.

   Dzisiejsza ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

   Po Mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i hymn „Ciebie Boga, wysławiamy”. Nabożeństwa różańcowe do środy po Mszy św. o godz. 18:00.

   W czwartek (1.11) UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00, 9:00, 10:30, 12:00 i 14:00. Po Mszy św. o godz. 14:00 procesja żałobna na cmentarz z modlitwą za zmarłych. Zapraszamy Orkiestrę na Mszę św. i procesję. Różaniec za zmarłych na cmentarzu o godz. 18:00. W tę uroczystość uwielbiamy Pana  Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

   W listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko kultury, ale i naszej wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięcznością za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy dar modlitwy. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś co jest cenne w oczach Pana Boga.

   W piątek (2.11) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 różaniec za zmarłych z wypominków jednorazowych.

   Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 listopada i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. 

   Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, a w inne dni roku – cząstkowy.

   Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w środę (31.10) od godz. 19:00 do 20:00.

   Wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i na Mszę św. Listopadową za zmarłych można składać w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane w niedziele przed Mszą św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Wypominki jednorazowe będą odczytywane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w kościele od 2.11 do 8.11 na różańcu po Mszy św. wieczornej. Msza św. Listopadowa w każdy piątek listopada o godz. 18:00. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy o zapisywanie na przygotowanych kartkach, które są w przedsionku kościoła.

   W Uroczystość Wszystkich Świętych (1.11), przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na cmentarzu zbierając ofiary na dalszą  renowacje ogrodzenia.

   W tym tygodniu I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17:00. Msza św. o godz. 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt wynagrodzenia Sercu Bożemu.

   Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w sobotę (3.11) od ok. godz. 9:00.

   Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę (4.11) po Mszy św. o godz. 7:00.

   Poświęcenie książeczek dla dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę (4.11) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

   Spotkanie ministrantów w sobotę (3.11) o godz. 10:30, a kandydatów na ministrantów w sobotę (3.11) o godz. 11:15 w salce na plebanii.

   Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII Szkoły Podstawowej i III gimnazjum – grupa chłopców w sobotę (3.11) o godz. 16:30 w salce na plebanii.

   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym" – o odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli. W „Niedzieli” – o współczesnych męczennikach za wiarę w Dniu Solidarności z kościołem prześladowanym w Pakistanie. Dla dzieci w „Małym Gościu Niedzielnym” – komiks „Skauci Niepodległej”, jak młodzi harcerze walczyli za Polskę.

   Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Brzozowej: Krzeszowiak, Wyjadłowscy, Jarząbek, Gruca. Bóg zapłać Nowożeńcom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

Kalendarz Liturgiczny:

Czwartek (1.11) - Uroczystość Wszystkich Świętych

Piątek (2.11) -  wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)

Niedziela (4.11) – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne – pomoc budującym się kościołom. Kwesta do puszek przed kościołem na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Pakistanie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

 

Wyświetlony 511 razy