OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 4.11.2018

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych lecz żywych.

Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i spełniając pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Do 8 listopada po Mszy św. wieczornej różaniec za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

Zmianka tajemnic różańcowych dzisiaj (4.11) po Mszy św. o godz. 7:00.

Poświęcenie książeczek dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. będzie dzisiaj (4.11) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

W przyszłą niedzielę (11.11) Narodowe Święto Niepodległości. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 10:30. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Niech nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918–1920 i modlitewnej o nich pamięci. Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, zaprosił wszystkich do przeżycia Godziny Wdzięczności. Zaprasza do przeżycia przynajmniej jednej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienia za dar wolności i jako prośbę o błogosławieństwo dla naszej ojczyzny. W naszym kościele Godzina Wdzięczności w sobotę (10.11) rozpoczęciem po Mszy św. o godz. 18:00, a zakończenie o godz. 20:00. Przyjdźmy do Jezusa, bez którego nie ma prawdziwej wolności ani pomyślnej przyszłości. Uklęknijmy przed Nim w indywidualnej i wspólnej adoracji.

W środę o godzinie 20:00 Msza św. Zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

W piątek o godz. 18:00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Brzozowej: Langhammer, Szlachta, Bryła, Musiał. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

Zapraszamy na spotkania scholi dziecięcej. Spotkanie scholi dziecięcej w każdą niedzielę o godz. 10:00.

Zapraszamy dzieci do Oazy Dzieci Bożych.  Spotkania w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00.

Spotkanie Maksistrantów w przyszłą niedzielę (11.11) na Mszy św. o godz. 9:00.

Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek (9.11) po Mszy św. o godz. 18:00.

Ojciec Święty Franciszek ustanowił XXXIII Niedzielę Zwykłą, która w tym roku przypada 18 listopada, II Światowy Dzień Ubogiego. Jak napisał nasz Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski w liście do wiernych, w kolejną niedzielę 12 listopada zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek przed kościołem.

W czasie kwesty na cmentarzu 1 listopada  zebrano kwotę 8381zł 70 gr. Bóg zapłać za złożoną ofiarę, która będzie przeznaczona na renowację ogrodzenia. Radzie Parafialnej, Pani Ewie Michalskiej – adminstrator cmentarza, Stanisławowi Michalskiemu – grabarzowi za zorganizowanie i przeprowadzenie kwesty oraz uporządkowanie cmentarza na Uroczystość Wszystkich Świętych, strażakom za umycie kostki. Serdeczne Bóg zapłać! Państwu Teresie i Józefowi Bartuś za kwiaty do kościoła.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Gość”.  W „Gościu Niedzielnym" Młodzi odsłonili piękne oblicze Kościoła. Poświęcony im synod był czasem autentycznego słuchania Ducha Świętego. W „Małym Gościu” – komiks „Skauci Niepodległej” jak młodzi harcerze walczyli za Polskę. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – beatyfikacja i kanonizacja w Kościele, o św. Hubercie, zwyczaje pogrzebowe, co to jest wiatyk.

Piątek (9.11) – rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańska

Sobota (10.11) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Niedziela (11.11) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę i konto parafialne.
Jak w każdą
I Niedzielę miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH