OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11.11.2018

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Dzisiaj przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

   Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Nie ustawajmy w prośbach, aby nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

   W środę o godzinie 20:00 Msza św. Zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

   W piątek o godz. 18:00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

   Spotkanie lektorów w sobotę (17.11) o godz. 10:30 w salce na plebanii.

   Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę (17.11) o godz. 11:15 w salce na plebanii.

   Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej - grupa dziewcząt – w sobotę (17.11) o godz. 16:30 w salce na plebanii.

   Spotkanie uczniów kl. VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie w sobotę (17.11) o godz. 17:15 w salce na plebanii.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Brzozowej: Lewenko, Zubelski,  Kapałka, Sikora.

 

   Ojciec Święty Franciszek ustanowił XXXIII Niedzielę Zwykłą, która w tym roku przypada 18 listopada, II Światowym Dniem Ubogich. Jak napisał nasz Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski w liście do wiernych - 18 listopada zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na ten cel.

 

   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym" dla polskiego życia społecznego Kościół katolicki był tą instytucją społeczną, która najsilniej jednoczyła Polaków ze wszystkich trzech zaborów. W „Niedzieli” – Papież Jan Paweł II, który z miłością służył Polsce. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – historia pieśni „Boże coś Polskę”, modlitwa za Ojczyznę przez przyczynę św. Andrzeja Boboli, o św. Marcinie; uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i pracownicy Szkoły w Michałowicach z okazji 100-lecia niepodległości pokazali światu żywą flagę.

 

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek (12.11) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Wtorek (13.11) – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski 

Sobota (17.11) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Niedziela (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

 

WSZYSTKIM  PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 382 razy