OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 18.11.2018

 

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 700, 900, 1030, 1200, 1800.

 

   Dziś przeżywamy 33 niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, które zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła – i jak mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca.

   Pod hasłem: „Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał”, dziś po raz drugi obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Kwesta do puszek przed kościołem na ten cel.

   W każdą środę o godzinie 2000 Msza św. Zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski. W piątek po Mszy św. o godz.18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

   Z okazji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki, w sobotę (24.11) o godz. 18:00 Msza św. w intencji Orkiestry Echo z Michałowic, która przeżywa jubileusz 70-lecia istnienia. Po Mszy św. w naszym kościele koncerty: Orkiestry Dętej Echo z Michałowic i organowy p. Krzysztofa Latały, Serdecznie wszystkich zapraszamy!

   W przyszłą niedzielę (25.11) po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie Rady Parafialnej.

   Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ulicy Granicznej: Baran, Pabian, Lubaszewscy, Garda. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i nasz biuletyn parafialny „Tydzień z Maryją”.

   W przyszłą niedzielę 25 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.

 

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek (19.11) – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

Wtorek (20.11) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

Środa (21.11) wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Czwartek (22.11) – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, muzyków, organistów.

Sobota (24.11) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy

Niedziela (25.11) Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 

 

W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej

śp. Maria Miska

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...

 

 

 Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

 

WSZYSTKIM  PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 249 razy