OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25.11.2018

 

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30,12:00 i 18:00.

   Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Jubileuszowy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana oraz akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można uzyskać odpust zupełny.

   W każdą środę o godzinie 20:00 Msza św. Zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

   Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w sobotę (1.12) od ok. godz. 9:00.

   Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę (2.12) po Mszy św. o godz. 7:00.

   Poświęcenie medalików i krzyżyków dla dzieci z kl. III przygotowujących do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę (2.12) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

   W przyszłą niedzielę (2.12) rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny – I Niedzielą Adwentu. Na Mszy św. o godz. 7:00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny w naszych domach. Poświęcone opłatki roznosić będą przedstawiciele Rady Parafialnej.

   Roraty przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. W drugim roku poświęconym w Kościele Duchowi Świętemu roraty przybliżą uczestnikom Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Przez przykład postaci biblijnych poznamy dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi współczesnych – Jego owoce. Dzieci w pierwszy dzień otrzymają plansze, a w następne dni obrazki nawiązujące do treści roratnich.

   Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ulicy Granicznej: Kralka, Suzanowicz, Kaim, Dąbrowscy. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

   Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej dziś (25.11) po Mszy św. o godz. 18:00.

   Sakrament Chrztu św, będzie udzielany w naszym kościele w miesiącu grudniu w II niedzielę grudnia (9.12) i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26.12) o godz. 12:00.

   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci „Mały Gość”. W „Gościu Niedzielnym"bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na rok 2019, o Jezusie Chrystusie, Królu królów, który stał się pokornym Sługą Jahwe. W „Małym Gościu”  lampion na tegoroczne roraty, o Duchu Świętym – jak rozpoznać i wykorzystać sygnały, które codziennie nam wysyła. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – o słowach „Przyjdź Królestwo Twoje” z modlitwy Ojcze nasz, o Służbie Liturgicznej Ołtarza, o św. Andrzeju i św. Katarzynie.

   Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich, odbędzie się w sobotę 1 grudnia 2018 o godz. 16:15, w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Na Wzgórzach Krzesławickich.

Kalendarz Liturgiczny:

Piątek (30.11) – święto św. Andrzeja, Apostoła

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

 

WSZYSTKIM  PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 201 razy