OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 2.12.2018

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

   Dziś I Niedzielą Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny z nowym Programem Duszpasterskim „W mocy Ducha Bożego”Na Mszy św. o godz. 7:00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny w naszych domach. Opłatki są wyrazem łączności i jedności z naszym kościołem i jego ołtarzem na, którym sprawowana jest codziennie Najświętsza Ofiara. Poświęcone opłatki roznosić będą po naszych domach przedstawiciele Rady Parafialnej. Złożone przy tej okazji ofiary pieniężne zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła, utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

   Roraty przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Tegoroczne roraty przybliżą uczestnikom Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Dzieci w pierwszy dzień otrzymają plansze przedstawiającą Ducha Świętego w postaci gołębicy a w następne dni obrazki – nawiązujące do omawianego tematu.

   W każdą środę o godzinie 20:00 Msza św. Zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

   Dziś (2.12) po Mszy św. o godz. 7:00 zmianka tajemnic różańcowych.

   Poświęcenie medalików i krzyżyków dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św. będzie dzisiaj (2.12) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

   W tym tygodniu I piątek miesiąca (7.12). Okazja do spowiedzi od godz.16.30.

   Od dziś (2.12) można już nabywać w zakrystii,  a w przyszłą niedzielę wolontariusze będą rozprowadzać świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzięki akcji na polskich stołach wigilijnych płoną świece, a hojność ludzi wielkich serc pozwala na pomoc dla tysięcy dzieci z ubogich rodzin.

   Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę (8.12) o godz. 10:30 w salce na plebanii.

   Spotkanie Maksistrantów w przyszłą niedzielę (9.12) po Mszy św. o godz. 10:30.

   Od przyszłej niedzieli (9.12) Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny będą śpiewane w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:00.

   Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ulicy Granicznej: Lech, Galińscy, Kidała, Włodarczyk.

   W sobotę (8.12) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.

   Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek (8.12) po Mszy św. o godz. 18:00 w salce na plebanii.

   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” – rozpoczynamy cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego. Jakie dary zsyła On na nas i jak należy je rozumieć?  W „Niedzieli”  - w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest od drugą częścią dwuletniego cyklu duszpasterskiego poświęconego sakramentowi bierzmowania. W naszym parafialnym „Tydzień z Maryją” - o historii rorat, św. Mikołaju, Adwencie, wieńcu adwentowym i modlitwie Anioł Pański.

 

Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek (3.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Wtorek (4.12) wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Czwartek (6.12) – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Piątek (7,12) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Sobota (8.12) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

 

 

W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Domicela Pawlik

(pogrzeb 5.12 (środa) o godz.13.30)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 

 

   Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę. Jak w każdą I Niedzielę miesiąca ofiary przeznaczone są na utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREGO PRZEŻYWANIA CZASU ADWENTU

I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 425 razy