OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI 6.01.2019

Dziś przeżywamy UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Poświęcone kadzidło i kredę można nabywać po każdej Mszy św. w zakrystii. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone są na misje.

Po Mszy św. o godz. 7:00 zmianka tajemnic różańcowych. W naszym kościele w niedziele po Mszy św. o godz. 7:00 z wyjątkiem I niedzieli miesiąca śpiewane są Godzinki o Niepokalany m Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Na Mszy św. o godz. 10:30 będzie śpiewał szkolny chór z Michałowic „Bez Batuty” a po Mszy św. krótki koncert chóru.

Do dzisiaj trwa wystawa szopek w naszym kościele. Prosimy o zabieranie do domów szopek przez rodziny dzieci, które wykonały te szopki dziś po każdej Mszy św.

W każdą środę o godzinie 20:00 Msza św. zbiorowa z Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski.

W piątek po Mszy św. o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w każdą  niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w salce na plebanii.

W naszej parafii przeżywamy doroczną wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Zadaniem kolędy jest osobiste nawiedzenie rodziny katolickiej przez kapłana, wysłuchanie bieżących problemów, utwierdzenie w wierze, poświęcenie chrześcijańskiego mieszkania oraz uaktualnienie stanu osobowego parafian. Ofiary składane z okazji kolędy są dobrowolne i przeznaczone w części na utrzymanie kapłanów a w części na cele Archidiecezji. W czasie kolędy w miarę możliwości powinni być wszyscy katoliccy domownicy. W domu należy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. Koło chrzcielnicy znajduje się pojemnik z wodą święconą, którą można zabierać do swoich domów.

Porządek kolędy:

- poniedziałek (7.01) – od godz. 15.00 – ul. Klonowa, Jesionowa, Pogodna; - prosimy o podwiezienie p. Jerzego Dyrcz;

od godz. 15.00 – ul. Fiołkowa, Jutrzenki- prosimy o podwiezienie p. Jerzego Janasa,

- wtorek (8.01) – od godz. 15.00 -  ul. Dąbrowskich – prosimy o podwiezienie p. Ryszarda Kozłowskiego,

- środa (9.01) – od godz. 15.00 - ul. Komora, Michałki – prosimy o podwiezienie p. Piotra Sowizdraniuk;

od godz. 15.00 –ul.Jana Pawła II od ul. Granicznej lewą stroną do cmentarza  prosimy o podwiezienie p. Józefa Osiadły,

- czwartek (10.01) – od godz. 14.30 – ul. Kwiatowa, Na Gródek, Słoneczna  prosimy o podwiezienie p. Edwarda Trjańskiego;

od godz. 14.30 – ul. Galicyjska, Wspólna, Radosna – prosimy o podwiezienie p.Pawła Słowińskiego,

- piątek (11.01) – od godz. 14.30 – ul. Marglowa i ul. Krakowska w stronę kościoła – prosimy o podwiezienie p. Jerzego Dyląg;

od godz. 14.00 – ul. Widokowa – prosimy o podwiezienie p. Wiesława Krawczyk,

- sobota (12.01) – od godz. 8.00 – ul. Górna do ul. Krakowskiej – prosimy o podwiezienie p. Andrzeja Boczkowskiego;

od godz. 8.00 – Jana Pawła II od ul. Granicznej prawą stroną do kościoła – prosimy o podwiezienie p. Dawida Wojnowskiego,

- poniedziałek (14.01) – od godz. 14.00 – ul. Krótka, Urocza, Malownicza, lewa strona Komory – prosimy o podwiezienie p. Tomasza Kowalskiego.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – o królach, którzy odwiedzili nowo narodzonego Jezusa, o pięknie życia w małżeństwie sakramentalnym oraz obrazek z modlitwą żony za męża. W „Niedzieli” – droga Trzech Króli do Betlejem. W naszym biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” - Trzej Królowie w polskiej kolędzie, modlitwa na rozpoczęcie dnia, co to jest mirra, św. Szymonie Słupniku, na kartach Biblii.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ulicy Granicznej: Dziwisz, Derdaś, Derdaś, Bubka. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Misje. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

ŻYCZYMY DOBREGO NOWEGO 2019 ROKU

I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH