OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 20.01.2019

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Obchodzimy dziś (II Niedziela Zwykła) Dzień Migranta i Uchodźcy. To zachęta do podjęcia ewangelizacji i niesienia pomocy migrantom w zachowaniu wiary.

Od 22 do 27 stycznia trwają w Panamie 34. Światowe Dni Młodzieży. Polecajmy w modlitwach Papieża i młodych.

Jutro (21.01) obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek (22.01) – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w modlitwach za tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia święta i serdeczna pamięć.

W każdą środę o godzinie 20:00 Msza św. zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski.

W piątek po Mszy św. o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Porządek kolędy:

- poniedziałek (21.01) od godz. 14:00 – Domy Młodziejowice – prosimy o podwiezienie p. Karczewskiego;

- środa (23.01) – od godz. 14:00 – ul. Graniczna od p. Baran do p. Jaskiernia – prosimy o podwiezienie p. Gajdę;

- czwartek (24.01) – od godz. 14:00 – ul. Krakowska, Legionowa numery parzyste, Wesoła – prosimy o podwiezienie p. Borkowskiego;

- piątek (25.01) – od godz. 14:00 – ul. Graniczna od p. Biesaga do p. Krzywda – prosimy o podwiezienie p. Krzywdę;

- sobota (26.01)  od godz. 8:00 – ul. Krakowska, Wichrowe Wzgórza, Banasiówka, Działkowa, prawa strona Komory od Krakowskiej do Banasiówki – prosimy o podwiezienie p. Cerek;

- poniedziałek (28.01) – od godz. 14:00 ul. Legionowa numery nieparzyste – prosimy o podwiezienie p. Tochowicz;

- środa (30.01) – od godz. 15:00  ul. Mały Kraków – prosimy o podwiezienie p. Kolarskiego;

- czwartek (31.01) – od godz. 14:00 – Zerwana od p. Eleonory Dyląg do p. Plucińskich – prosimy o podwiezienie p. Plucińskiego.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” – o relacji między Kościołem a państwem. 27 stycznia do „Gościa Niedzielnego” dołączony będzie film pt. „Bóg nie umarł 2”. W „Małym Gościu” dla dzieci – o czym Pan Jezus mówi w przykazaniu miłości. W naszym biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – kobiety w Biblii – królowa Estera, o św. Sebastianie – męczenniku, modlitwa za babcię i dziadka, bajka dla wnuków, dziadek i babcia w czasach Jezusa.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ulicy Granicznej: Gajda, Frontczak z Górnej Wsi: Gryglik, Baran. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

- czwartek (24.01)wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

- piątek (25.01) – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

- sobota (26.01) – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Antoni Domański

Pogrzeb we wtorek o godz. 11:00

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Bóg zapłać za złożą w tym tygodniu ofiarę na tacę.