OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 10.02.2019

DZIŚ  MSZE  ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

W każdą środę o godzinie 20:00 Msza św. Zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

W piątek po Mszy św. o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W poniedziałek 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się centrum kultu Maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi z całego świata. W tym dniu także przeżywamy XXVII Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy w poniedziałek (11.02) na Mszę św. o godz. 18:00 wszystkie osoby starsze, chore. W czasie Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w salce na plebanii.

Spotkanie  ministrantów w sobotę (16.02) o godz. 9:00 w salce na plebanii.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę (16.02) o godz. 9:45 w salce na plebanii.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej – grupa chłopców – w sobotę (16.02) o godz. 16:30 w salce na plebanii.

Spotkanie uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w sobotę (16.02) o godz. 17:15 w salce na plebanii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” - dlaczego Maryja płakała nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity oraz nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat. W „Niedzieli” -  analiza trudnej sytuacji chrześcijan na półwyspie Arabskim. Czy wizyta papieża Franciszka w Abu Zabi poprawia ich sytuację. W kolejnym numerze parafialnego biuletynu „Tydzień z Maryją” przeczytać można między innymi o objawieniach Matki Bożej w Lourdes, Światowym Dniu Chorego, znani o zdrowiu i cierpieniu, na kartach Biblii: Jezioro Tyberiadzkie i Sara - żona Tobiasza, pierwsze dwa warunki odprawienia nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Warszawka: Gurbiel, Koprowski, Cieślik, Cieślik. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek (11.02)wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

czwartek (14.02) – święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 262 razy