OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019

Dziś Msze św.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Dziś jest Druga Niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym pożytkiem duchowym. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Przypominamy że w naszym kościele:

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00 – dla dzieci i po Mszy św. o godz. 18:00 , a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 i o godz. 16:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

Rekolekcji Wielkopostnych w tym roku w naszej parafii nie będzie, ponieważ we wrześniu ubiegłego roku przeżywaliśmy Misje święte. Odnowienie Misji świętych będziemy przeżywać od 29.09 – 2.10.2019 roku.

II Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Ad Gentes pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. Od 2006 jest obchodzona w Polsce jako dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Ofiarami do puszek przed kościołem wspierajmy misjonarzy i wielkie dzieło misyjne,

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, będą zbierane na tace podczas nabożeństw Gorzkich Żali. Można też złożyć ofiarę do skarbony koło kropielnicy (pod figurą św. Antoniego) i na konto parafialne.

Przy kropielnicy (pod krzyżem) znajduje się też skarbonka na Jałmużnę Wielkopostną – czyn miłosierdzia. Przez cały Wielki Post włączamy się w akcję prowadzoną przez Caritas. Składane ofiary zostaną przeznaczone dla osób ubogich, chorych i samotnych. Powodem dawania jałmużny ma być miłość Boga i miłość bliźniego. Ten związek jałmużny z miłością sprawia, że ubogaca nie tylko tego, który coś otrzymuje, ale również tego, który daje.

Dla naszej parafii zostały przekazane przez Arcybiskupa Diecezji Pompejskiej Tommaso Caputo relikwie Błogosławionego Bartolo Longo. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom przez ucałowanie. Bóg zapłać małżeństwu z naszej parafii należącemu do Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie, które ufundowało relikwiarz.

2019 rok to 70–lecie utworzenia naszej parafii. Przygotowując się do przeżycia tego jubileuszu, prosimy o przynoszenie zdjęć związanych z historią naszej parafii do zakrystii lub kancelarii. Po zeskanowanu zdjęcia zostaną oddane właścicielom.

Stowarzyszenie "Nadzieja Michałowic", działające przy naszej parafii zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Ulotki z informacją o stowarzyszeniu są dostępne na stojaku przy wyjściu z kościoła.

Rekolekcje Wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych będą w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Wzgórza Krzesławickie – 18.03 – 20.03.2019 o godz. 19:00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” – o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i w ciekawy sposób zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym. W „Niedzieli” – o II niedzieli Wielkiego Postu „Ad Gentes”, dniu modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.  W „Małym Gościu” dla dzieci – naklejki do kalendarza wielkopostnego oraz o fotografii Jezusa. Przy wyjściu z kościoła można też zabrać bezpłatny numer dwumiesięcznika „Miłujcie się” - artykuły pomocne w przeżyciu Wielkiego Postu – pogłębienia więzi z Chrystusem i Kościołem. W kolejnym numerze parafialnego biuletynu „Tydzień z Maryją” –  o Błogosławionym Bartolo Longo, św. Józef – patron na poważne kłopoty, koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej, na kartach Biblii: pustynia i królowa Izebel.

Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu. Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Warszawka: Kwiecień, Jamborski, Fundament, Cieślik.

19 marca (wtorek) – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej o godne wypełnienie przez nich swojego powołania.

                                                       

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREGO PRZEŻYCIA  WIELKIEGO POSTU

Wyświetlony 350 razy