OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019

Dziś Msze św.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Dziś przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach w naszym kościele:

Droga Krzyżowa  w piątek o godz. 17:00 – dla dzieci i po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 i o godz. 16:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenie oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

W poniedziałek (25.03) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18:00. Na tej Mszy św. będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Adoptujący zobowiązuje się przez 9 miesięcy, każdego dnia modlić się za dziecko nienarodzone, które jest Bogu tylko wiadome, o uratowanie jego życia. Przyrzeczenia, które są na stojaku przy wyjściu z kościoła, wypełniamy w domu i przynosimy na Mszę św. Prosimy też o przyniesienie świec.

Rekolekcji Wielkopostnych w tym roku w naszej parafii nie będzie, ponieważ we wrześniu ubiegłego roku przeżywaliśmy Misje święte. Odnowienie Misji świętych będzie przeżywać od 29.09 – 2.10.2019 roku. Sakrament pokuty i pojednania przed Świętami Wielkanocnymi będzie w naszym kościele 16.04.2019 roku.

Bóg zapłać za złożoną w zeszłą niedzielę ofiarę do puszek dla misjonarzy i wszelkie dzieło misyjne „Ad Gentes” – 1539 zł 41 gr.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, będą zbierane na tace podczas nabożeństw Gorzkich żali. Można też złożyć ofiarę do skarbony koło kropielnicy (pod figurą św. Antoniego) i konto parafialne.

Przy kropielnicy (pod krzyżem) znajduje się też skarbonka na Jałmużnę Wielkopostną – czyn miłosierdzia. Przez cały Wielki Post włączamy się w akcję prowadzoną przez Caritas. Składane ofiary zostaną przeznaczone dla osób ubogich, chorych i samotnych.

2019 rok to 70–lecie utworzenia naszej parafii. Przygotowując się do przeżycia tego jubileuszu, prosimy o przynoszenie zdjęć związanych z historią naszej parafii do zakrystii lub kancelarii. Po zeskanowaniu zdjęcia zostaną oddane właścicielom.

Stowarzyszenie Nadzieja Michałowic, działające przy naszej parafii zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Ulotki z informacją o stowarzyszeniu są na stojaku przy wyjściu z kościoła.

Od przyszłej niedzieli (30.03) wolontariusze będą rozprowadzać „Baranki  Wielkanocne”. Caritas łączy tradycję ze szczytnym celem by pomóc najbardziej potrzebującym.

Spotkania Oazy Dzieci Bożych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w salce na plebanii.

Spotkanie ministrantów sobotę (30.03) o godz. 9:00. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę (30.03) o godz. 9:45.

Spotkanie uczniów klas VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie w sobotę (30.03) o godz. 17:00 w salce na plebanii.

Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. III Gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej będzie w piątek (5.04) o godz. 19:15 w kościele.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” – znajdziemy bardzo przydatny nie tylko w Wielkim Poście – rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi. W „Niedzieli” – życie nie dla każdego. Ponad połowa Polaków popiera pełną ochronę życia ludzkiego. W „Małym Gościu” dla dzieci – naklejki do kalendarza wielkopostnego oraz o fotografii Jezusa. W kolejnym numerze parafialnego biuletynu „Tydzień z Maryją” –  o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Bazylice Zwiastowania w Nazarecie, o zakrywaniu krzyży, na kartach Biblii: figowiec i Miriam – siostra Mojżesza, o oazowych rekolekcjach wakacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu. Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Warszawka: Kurowscy, Gurbiel, Gurbiel, Krokosz.

                                                       

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

  

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREGO PRZEŻYCIA WIELKIEGO POSTU

Wyświetlony 393 razy