OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 31.03.2019

Dziś Msze św.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Dzisiejsza  IV Niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją LAETARE, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne, oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach w naszym kościele: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00 – dla dzieci i po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 i o godz. 16:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek (5.04) od godz. 16.30. Msza św. o godz. 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia Sercu Bożemu.

Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca i zmianka tajemnic różańcowych w sobotę (6.04) o godz.17:00.

Odwiedziny chorych z sakramentami św. przed Świętami Wielkanocnymi w sobotę (6.04) od ok. godz. 9:00.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, zbierane są na tace podczas nabożeństw Gorzkich Żali. Można też złożyć ofiarę do skarbony koło kropielnicy (pod figurą św. Antoniego) i konto parafialne.

Przy kropielnicy (pod krzyżem) znajduje się też skarbonka na Jałmużnę Wielkopostną – czyn miłosierdzia. Przez cały Wielki Post włączamy się w akcję prowadzoną przez Caritas. Składane ofiary zostaną przeznaczone dla osób ubogich, chorych i samotnych.

2019 rok to 70–lecie utworzenia naszej parafii. Przygotowując się do przeżycia tego jubileuszu, prosimy o przynoszenie zdjęć związanych z historią naszej parafii do zakrystii lub kancelarii. Po zeskanowaniu zdjęcia zostaną oddane właścicielom.

Dzisiaj przed kościołem wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają „Baranki  Wielkanocne”. Caritas łączy tradycję ze szczytnym celem by pomóc najbardziej potrzebującym.

Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. III Gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej będzie w piątek (5.04) o godz. 19:15 w kościele.

Spotkanie Maksistrantów w przyszłą niedzielę (7.04) po Mszy św. o godz. 9:00.

Spotkanie dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę (7.04) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” – bezpłatny i praktyczny 16-stronicowy dodatek zdrowotny „Ziołowa apteczka na wiosnę”, a w nim m. in. o tym, jak odtruć organizm po zimie. W „Niedzieli” – antykatolicka kampania pod pretekstem walki z nadużyciami. W kolejnym numerze parafialnego biuletynu „Tydzień z Maryją” – o nabożeństwie Pierwszych Piątków Miesiąca, Na kartach Biblii: cedr libański, Jan Paweł II o krzyżu, historia dwóch Kalwarii.

Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu. Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Warszawka: Piotrowski, Patecki, Patecki, Bubka, Bubka.

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

 

W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Sabina Nogieć

i

śp. Kazimiera Zawalska (pogrzeb w poniedziałek (1.04) o godz. 14:00)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREGO PRZEŻYCIA WIELKIEGO POSTU.

WIELKI POST TO WYJĄTKOWA OKAZJA NAWRÓCENIA,
DO ODNOWIENIA NASZEJ PRZYJAŹNI Z BOGIEM.
TO CZAS POWRACANIA DO KORZENI WIARY I ZADZIWIENIA TAJEMNICĄ
BOŻEJ MIŁOSIERNEJ MIŁOŚCI. 
DOBRZE WYKORZYSTAJMY TEN CZAS.

Wyświetlony 423 razy