OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 13.10.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. 

W środy  o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do Matki Bożej Królowej Polski.

Dziś  obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie chodźmy”. Słowa te stanowią nawiązanie do tytułu książki Jana Pawła II z 2004 roku. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin. To żywy pomnik św. Jana Pawła II.

Dziś o godz. 20:00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

Jutro pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynąca z serca modlitwą. Jutro na nabożeństwie różańcowym będziemy się modlić za nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty w naszej parafii.

W środę, 16 października, przypada 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziękujemy Panu Bogu za wieloletnią posługę Świętego Papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo za nami u Pana Boga.

 

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej w przyszłą niedzielę (20.10) po Mszy św. o godz. 18.00 w salce na plebanii.

 

Zapraszamy chłopców od IV klasy Szkoły Podstawowej do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy kandydatów na ministrantów po każdej Mszy św. w zakrystii.

Spotkania Oazy Dzieci Bożych w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w salce na plebanii.

 

Zbliża się miesiąc listopad a z nim nasza szczególna pamięć modlitewna za zmarłych.

Wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i na Msze św. Listopadową za zmarłych można już składać po każdej Mszy św. w kancelarii lub zakrystii. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30 i 18:00. Wypominki jednorazowe będą odczytywane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych , na Mszach św. w Dzień Zaduszny oraz od 2 listopada do 8 listopada na różańcu po Mszy św. wieczornej.

Msza św. Listopadowa za zmarłych w każdy piątek listopada o godz. 18:00. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy o zapisywanie na przygotowanych kartkach, które są na stojaku przy wyjściu kościoła.

Nie zapomnijmy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu i wynoszeniu śmieci do kontenera a nie pozostawianiu koło grobu czy w innym miejscu cmentarza. Przypominamy o prawnym uregulowaniu spraw związanych z miejscem na cmentarzu i dokonaniu opłat za miejsce. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła i przed wejściem na cmentarz.

Odpowiadając na wezwanie Ojca św. Franciszka, który ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym w najbliższą niedzielę (20.10), będziemy gościć w naszej parafii siostry klawerianki, które podzielą się z nami swoim doświadczeniem misyjnym, a w niedzielę (27.10) będą wolontariusze ze Stowarzyszenia MISEVI Polska, stanowiące część Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się narzeczeni. Bóg zapłać nowożeńcom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – o inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marko Rupnika, które można spotkać także w Polsce. W „Niedzieli” -  uczył jak kochać Boga i Polskę – o Prymasie Wyszyńskim. Dla dzieci „Mały Gość”. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” - Matka Boża Leśniowska, różańcowe obietnice Maryi, program pielgrzymki do Czernej i Sanktuarium św. Jana Pawła II, kobieta w Biblii: Maria z Betanii, o św. Łukaszu Ewangeliście.

 

Organizujemy 1-dniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej i Sanktuarium św. Jana Pawła II – 26.10.2019. Szczegółowe informacje w kancelarii, zakrystii i na plakatach. Zapisy u ks. Norberta.

 

Kalendarz liturgiczny:

- wtorek (15.10) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

- środa (16.10) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

- czwartek (17.10) – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

- piątek (18.10) – święto św. Łukasza, ewangelisty

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, SOLENIZANTOM TYGODNIA
DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA, WSZELKICH ŁASK BOŻYCH
I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO

Wyświetlony 125 razy