OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 20.10.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30, 12:00 i 18:00.

Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny pod hasłem; „Ochrzczeni i posłani”. Niegdyś chrzest wiązał się z nawróceniem serca, zmianą sposobu myślenia i życia, odwróceniem się od zła. Dziś, kiedy jesteśmy chrzczeni jako małe dzieci, jesteśmy zaproszeni do odkrywania skarbu, jakim jest chrzest, jakim jest wiara. „Cały Kościół jest misyjny”, to znaczy my - świeccy i duchowni różnych stanów i zawodów - jesteśmy powołani do relacji z Bogiem i troski o bliźniego. Jesteśmy posłani, by w naszych środowiskach i okolicznościach żyć po chrześcijańsku i wiarę przekazywać innym.

 

Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.  Dziś rozważania i różaniec poprowadzą małżeństwa z Domowego Kościoła.

W środy o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do Matki Bożej Królowej Polski.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej dziś (niedziela 20.10) po Mszy św. o godz. 18:00 w salce na plebanii.

We wtorek (22.10) Szkoła Podstawowa w Michałowicach będzie przeżywać dzień swojego patrona św. Jana Pawła II. O godz. 8:30 Msza św. w naszym kościele w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Zapraszamy chłopców od IV klasy Szkoły Podstawowej do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapisy kandydatów na ministrantów po każdej Mszy św. w zakrystii.

Dziś nie będzie spotkania Oazy Dzieci Bożych po Mszy św. o godz. 12:00.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII będzie w sobotę (26.10) o godz. 16:45 w salce na plebanii.

Spotkanie uczniów kl. VII  - grupa chłopców - w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie w piątek (25.10) o godz. 16:45 w salce na plebanii.

Zbliża się miesiąc listopad a z nim nasza szczególna pamięć modlitewna za zmarłych.

Wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i na Msze św. Listopadowe za zmarłych można już składać po każdej Mszy św. w kancelarii lub zakrystii. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30 i 18:00. Wypominki jednorazowe będą odczytywane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych, na Mszach św. w Dzień Zaduszny oraz od 2 listopada do 8 listopada na różańcu po Mszy św. wieczornej. Msza św. Listopadowa za zmarłych w każdy piątek listopada o godz. 18:00. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy o zapisywanie na przygotowanych kartkach, które są na stojaku przy wyjściu kościoła.

Nie zapomnijmy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu i wynoszeniu śmieci do kontenera, a nie pozostawianiu koło grobu czy w innym miejscu cmentarza. Przypominamy o prawnym uregulowaniu spraw związanych z miejscem na cmentarzu i dokonaniu opłat za miejsce. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła i przed wejściem na cmentarz.

Odpowiadając na wezwanie Ojca św. Franciszka, który ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, dzisiaj (20.10) gościmy w naszej parafii siostry klawerianki, które podzielą się z nami swoim doświadczeniem misyjnym, a w przyszłą niedzielę (27.10) będą wolontariusze ze Stowarzyszenia MISEVI Polska, stanowiącego część Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują rodziny z Wilczkowic, ul Jaworowa: Stopińscy, Kopeć, Tupta, Fundament. Bóg zapłać nowożeńcom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – o tym jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci. W „Niedzieli” - trwa nadzwyczajny miesiąc misyjny. Artykuły o misjach: Misjonarze bez habitów, Katecheza dla uchodźców, W dalekim Kazachstanie. Dla dzieci „Mały Gość” – historia Królowej  Różańca św. z Pompejów.  W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją”-  o Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej, św. Jan Kanty, kobiety w Biblii: św. Marta z Betanii.

 

Organizujemy 1-dniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej i Sanktuarium św. Jana Pawła II –  w sobotę 26.10.2019. Wyjazd z parkingu o godz. 8:00. Szczegółowe informacje w kancelarii, zakrystii i na plakatach. Zapisy po każdej Mszy św. u ks. Norberta.

 

21 października 2019 r. o godz. 18:00 w Remizie OSP Michałowice odbędą się konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic miejscowości Zerwana i Wilczkowice.

 

Kalendarz liturgiczny:

- wtorek (22.10) – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po Mszy św. o godz. 18:00  możliwość oddania czci relikwiom świętego.

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę przeznaczoną na cele misyjne. W przyszła niedzielę (27.10) składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, SOLENIZANTOM TYGODNIA
DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA, WSZELKICH ŁASK BOŻYCH
I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO

Wyświetlony 259 razy