OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 27.10.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30, 12:00 i 18:00.

Dzisiejsza ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako Rocznica Poświęcenia Własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności pana boga. Po Mszy św. o godz. 12:00 będzie wystawienie Najświętszego sakramentu i hymn „Ciebie Boga, wysławiamy”. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele do czwartku (31.10) po Mszy św. o godz. 18:00. 

W piątek (1.11) UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 14:00. Po Mszy św. o godz. 14:00 – procesja żałobna na cmentarz z modlitwą za zmarłych. Zapraszamy Orkiestrę na Mszę św. i procesję. Różaniec za zmarłych na cmentarzu o godz. 18:00. W Uroczystość Wszystkich Świętych uwielbiamy Pana Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 1 listopada to także Pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę (30.10) od godz. 17:00 do 18:00 i od godz. 19:00 do 20:00.

W listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętajmy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko kultury, ale i naszej wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięcznością za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy dar modlitwy, wypominków, Mszy św. dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś co jest cenne w oczach Pana Boga.

W sobotę (2.11) WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY). Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 różaniec za zmarłych z wypominek jednorazowych.  

Odwiedziny chorych z sakramentami św. w sobotę (2.11) po Mszy św. o godz. 9:00.

Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca i zmianka tajemnic różańcowych o godz. 17:00.  

Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być tylko ofiarowany za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia kościoła należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedza cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą sie za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, a w inne dni roku - cząstkowy. Wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i na Mszę św. Listopadowe za zmarłych można już składać po każdej Mszy św. w kancelarii lub zakrystii. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30 i 18:00. Wypominki jednorazowe będą odczytywane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych, na Mszach św. w Dzień Zaduszny oraz od 2 listopada do 8 listopada na różańcu po Mszy św. wieczornej. Msza św. Listopadowa za zmarłych w każdy piątek listopada o godz. 18:00. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy o zapisywanie na przygotowanych kartkach, które są na stojaku przy wyjściu kościoła.

W UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH, przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na cmentarzu zbierając ofiary na poprawienie i umocnienie ogrodzenia od strony północnej.

Odpowiadając na wezwanie Ojca św. Franciszka, który ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym dzisiaj (27.10), gościmy w naszej parafii wolontariuszy ze Stowarzyszenia MISEVI Polska, stanowiącego część Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

Poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci z kl. III, przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę (3.11) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

Od 1 listopada, w polskich kinach będzie można oglądać bardzo głośny film „Nieplanowane”. W krajach, gdzie odbyły się już jego premiery, wywołał on prawdziwą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z Wilczkowic: Góra, Góra, Gilowski, Bryła, Pierzchała, Wiszniewscy. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła  w tym tygodniu.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” –  płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. W „Niedzieli”   Kim są święci? Dlaczego czcić świętych?. Dla dzieci „Mały Gość” – niesamowite historie dzieci, których modlitwy zostały wysłuchane. W Biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją”   rozważanie ks. Norberta o prawdziwym szczęściu, o hymnie katolickim "Ciebie Boga wysławiamy", statystyki pogrzebów w pierwszych 70 latach istnienia parafii w Michałowicach.

Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek (28.10) – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę przeznaczoną na budownictwo sakralne – pomoc budującym się kościołom w archidiecezji krakowskiej.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, SOLENIZANTOM TYGODNIA
DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA, WSZELKICH ŁASK BOŻYCH
I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO

Wyświetlony 684 razy