OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 3.11.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30, 12:00 i 18:00.

Z racji I Niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale pełni życia w Chrystusie Zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych lecz żywych.

Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i spełniając pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Do 8 listopada po Mszy św. wieczornej różaniec za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek (8.11) o godz. 19:00.

Poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci z kl. III, przygotowujących się do I Komunii św. będzie dzisiaj (niedziela 3.11) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w niedziele po Mszy św. o godz. 12:00.

Kościołem w tym tygodniu opiekują rodziny z Wilczkowic ul. Parkowe Wzgórze: Domagała, Lasota, Gajoch, Krzyścin. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła  w tym tygodniu.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – o świętych – nie tylko tych, którzy są w niebie. Także o tym, jak zostać świętym już tu, na ziemi. W „Niedzieli” - wiara i emocje. Czy chrześcijanin może być smutny? Dla dzieci „Mały Gość” – niesamowite historie dzieci, których modlitwy zostały wysłuchane; Biuletyn parafialny „Tydzień z Maryją” - o parafialnej pielgrzymce do Czernej, najstarsze krakowskie nekropolie, Kobiety w Biblii: Rebeka - żona Izaaka, kaplica czaszek w Polsce.

 

Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek (4.11) – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

- sobota (9.11) – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

 

W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności :

śp. Krystyna Świder (pogrzeb w poniedziałek 4.11 o godz. 14:30)

oraz

śp. Anna Klich (pogrzeb we wtorek 5.11 o godz. 14:30)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę i konto parafialne. Jak w każdą I niedzielę miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

Wyświetlony 405 razy