OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 10.11.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30, 12:00 i 18:00.

Dziś przeżywamy w Kościele w Polsce XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy zatrzymać się nad sytuacją chrześcijan zamieszkujących najmłodsze państwo świata – Sudan Południowy. Tam cierpienie ma twarz milionów umierających z głodu naszych braci i sióstr. To twarz ludzi, którzy nieustannie obawiają się o swoje życie w związku z ciągle trwającymi wewnątrz kraju konfliktami zbrojnymi. Chrześcijanie w Sudanie Południowym stanowią większość. Prześladowania i cierpienia, jakich doświadczają, związane są głównie z głodem, który dotyka 61% populacji, czyli ok. 7 mln ludzi. Konflikty zbrojne wewnątrz kraju zmusiły setki tysięcy ludzi do ucieczki i szukania schronienia w obozach dla uchodźców. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju.

Jutro (11.11) przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.

W środę o godzinie 20:00 Msza św. zbiorowa i adoracja Najświętszego sakramentu oraz nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

W piątek o godz. 18:00 Msza św. Listopadowa za zmarłych i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Spotkanie uczniów kl. VII – grupa dziewcząt w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie w piątek (15.11) o godz. 16:45 w salce na plebanii.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z Wilczkowic, ul. Gaikowa: Gajoch, Lalik, Gadula, Gajoch. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny. W „Niedzieli" – czy słowo patriotyzm w każdej epoce oznacza to samo słowo. Dla dzieci „Mały Gość”. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją”-  o Darach Ducha św., dolina Jozafata, pierwsi Polscy Męczennicy, Rachela - żona Jakuba.

- poniedziałek (11.11) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

- wtorek (12.11) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

- środa (13.11) – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych męczenników Polski

WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, SOLENIZANTOM TYGODNIA