OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 17.11.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Dziś przeżywamy 33 niedzielę w ciągu roku, to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, które zamknie dzieje świata. Chrystus przybędzie jako Sędzia-Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła - i jak mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca.

Dziś po raz trzeci obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią  tegorocznej edycji są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy się nie zawiedzie”. Jak zaznaczył papież Franciszek: „... Będzie to dzień, który pomoże wspólnotom i każdemu ochrzczonemu w refleksji nad tym, że ubóstwo znajduje się w samym centrum Ewangelii”.

Odpowiadając na prośbę ks. Arcybiskupa, aby we wszystkich kościołach, pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu na koniec, której należy odmówić dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny do końca 2020 roku, w naszym kościele adoracja będzie: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota od godz. 17:30 do 18:00; w środę podczas nowenny do NMP Królowej Polski o godz. 20:00, w piątek po Mszy św. o godz. 18:00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

W środę o godzinie 20:00 Msza św. zbiorowa i adoracja Najświętszego sakramentu oraz nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

 

W piątek (22.11) wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Panu Organiście. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Orkiestry „Echo” z Michałowic.

 

W piątek o godz. 18:00 Msza św. Listopadowa za zmarłych.

 

Spotkanie kandydatów na ministrantów w poniedziałek (18.11) o godz. 16:00 w salce na plebanii. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę (23.11) o godz. 9:00 w salce na plebanii.

 

Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek w zeszłą niedzielę na pomoc chrześcijanom w Sudanie. Zebrano kwotę 2588 zł i 20 groszy.

 

W przyszłą niedzielę 24 listopada, będziemy przeżywali Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświecęnia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z Wilczkowic ul. Zawiła: Sobota, Sobota, Frączek, Wójcik. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-life. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film: „Nieplanowane”. W „Niedzieli" – jako społeczeństwo stajemy się coraz starsi. Senior – moc i słabość. Dla dzieci „Mały Gość”. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją”-  o św. Rafale Kalinowskim, dary Ducha św., Kobiety w Biblii: Królowa Waszti, Krainy Biblijne: Patmos.

 

Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

- wtorek (19.11) – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

- środa (20.11) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- czwartek (21.11) - wspomnienie Ofiarowania NMP

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, SOLENIZANTOM TYGODNIA
DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA, WSZELKICH ŁASK BOŻYCH
I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 334 razy