OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24.11.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny.

 

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w  poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty od godz. 17:30 do 18:00; w środy podczas nowenny do NMP Królowej Polski o godz. 20:00, w piątki po Mszy św. o godz. 18:00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

W środę o godzinie 20:00 Msza św. zbiorowa i adoracja Najświętszego sakramentu oraz nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

 

W piątek o godz. 18:00 Msza św. Listopadowa za zmarłych.

 

Spotkanie uczniów klas VII Szkoły Podstawowej – grupa chłopców w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie w piątek (29.11) o godz. 16:45 w salce na plebanii. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII Szkoły Podstawowej będzie w sobotę (30.11) o godz. 16:45 w salce na plebanii.

 

Poświęcenie medalików i krzyżyków dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

 

W przyszłą niedzielę (01.12) rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny – I Niedzielą Adwentu. Na Mszy św. o godz. 7:00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny w naszych domach. Poświęcone opłatki będą roznosić po naszych domach przedstawiciele Rady Parafialnej.

Roraty przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7:00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Roraty przybliżą nam postać Kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia, który 7 czerwca 2020 roku ma zostać ogłoszony błogosławionym. Dzieci w pierwszy dzień otrzymają plansze, a w następne dni obrazki nawiązujące do omawianego tematu.

 

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej w przyszłą niedzielę (01.12) o godz. 19:00 w salce na plebanii.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z Wilczkowic ul. Zawiła: Sarna, Bzdela, Górka, Romanek, Pietrzyk. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – kalendarz ścienny na rok 2020 ze zdjęciami Jana Pawła II z pielgrzymek do Ojczyzny, czy w Polsce przestrzegana jest wolność religijna?  .  W „Niedzieli" – świeccy w Kościele. Dla dzieci „Mały Gość” - lampion roratni do samodzielnego złożenia, co robić aby dobrze przygotować się na Boże Narodzenie? W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” - o Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, owoce Ducha Św., cud za wstawiennictwem Matki Bożej z Pilar, kobiety w Biblii: Tamar.

 

Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek (25.11) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

- sobota (30.11) – święto św. Andrzeja, apostoła

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, SOLENIZANTOM TYGODNIA
DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA, WSZELKICH ŁASK BOŻYCH
I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 302 razy