OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU – 01.12.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Dziś I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny z nowym programem duszpasterskim „Eucharystia daje życie”.

Na Mszy św. o godz.7:00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny w naszych domach. Opłatki są wyrazem łączności i jedności z naszym kościołem i jego ołtarzem, na którym sprawowana jest codziennie Najświętsza Ofiara. Poświęcone opłatki roznosić będą po naszych domach przedstawiciele Rady Parafialnej. Złożone przy tej okazji ofiary pieniężne zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła, utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

Od dziś (02.11) można już nabywać w zakrystii, a od przyszłej niedzieli wolontariusze będą rozprowadzać przed kościołem świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzięki akcji na polskich stołach wigilijnych płoną świece, a hojność ludzi wielkich serc pozwala na pomoc dla tysięcy dzieci z ubogich rodzin.

 

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota od godz. 17:30 do 18:00; w środę podczas nowenny do NMP Królowej Polski o godz. 20:00, w piątek po Mszy św. o godz. 18:00.

 

W środę o godzinie 20:00 Msza św. zbiorowa i adoracja Najświętszego sakramentu oraz nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

 

W tym tygodni pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16:30.

 

Odwiedziny chorych z sakramentami św. w sobotę (07.12) od ok. godz. 9:00.

 

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca i zmianka tajemnic różańcowych w sobotę (07.12) o godz. 17:00.

 

Spotkanie Maksistrantów w przyszłą niedzielę (08.12) na Mszy św. o godz. 10:30.

 

Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek (06.12) po Mszy św. o godz. 18:00 w salce na plebanii.

 

Spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. VIII Szkoły Podstawowej będzie w sobotę (07.12) o godz. 16:45 w salce na plebanii.

 

Poświęcenie medalików i krzyżyków dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św. będzie dziś (niedziela 01.12) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

 

Roraty przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Roraty przybliżą nam postać kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia, który 7 czerwca 2020 roku ma zostać ogłoszony błogosławionym. Dzieci w pierwszy dzień otrzymają plansze a w następne dni obrazki nawiązujące do omawianego tematu.

 

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej dzisiaj (niedziela 01.12) o godz. 19:00 w salce na plebanii.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z Wilczkowic ul. Zawiła: Herian, Harmala, Stopińscy, Stopińscy.  Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – początek adwentowego cyklu, zatytułowanego „Pan jest blisko”. Pierwszym przewodnikiem w naszych duchowych przygotowaniach na przyjęcie Jezusa w narodzonym w Betlejem Dzieciątku będzie prorok Izajasz.  W „Niedzieli" – „Sposób na małżeński Adwent” to dekalog bardzo użyteczny, gdy czujemy, że nasze małżeństwo zszarzało, a pierwszą miłość wypiera przyzwyczajenie. Dla dzieci „Mały Gość” - lampion roratni do samodzielnego złożenia; co robić aby dobrze przygotować się na Boże Narodzenie? W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” - o pieśni „Archanioł Boży Gabryjel”, wspomnienie św. Barbary, krainy biblijne: Cezarea, kobiety w Biblii: żona Putyfara.

 

Kalendarz liturgiczny:

- wtorek (03.12) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

- piątek (06.12) – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

- sobota (07.11) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

- niedziela (08.12) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej

Śp. Tadeusz Warchoł

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

Spotkanie z przychodzącym Panem we Mszy św. najlepiej przygotowuje nas do czujnego wychodzenia Mu naprzeciw w naszej codzienności i na końcu czasów. W tym zadaniu niech nas wspiera Boże błogosławieństwo.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, SOLENIZANTOM TYGODNIA
DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA, WSZELKICH ŁASK BOŻYCH
I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 602 razy