OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU - 22.12.2019

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Wolontariusze rozprowadzają przed kościołem świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzięki akcji na polskich stołach wigilijnych płoną świece, a hojność ludzi wielkich serc pozwala na pomoc dla tysięcy dzieci z ubogich rodzin.

 

W zakrystii można jeszcze nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

 

W poniedziałek (23.12) roraty o godz. 18:00, a we wtorek (24.12) ostatnie w tym roku roraty o godz. 7:00.

 

We wtorek (24.12) Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Zachęcamy w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza 2,1-20 oraz wspólnego śpiewania kolęd.

 

O północy gromadzimy się w kościele na Pasterce.

 

W środę (25.12) Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

W czwartek (26.12) Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Przed ołtarzem płonie Betlejemskie Światło, przyniesione do kościoła przez harcerzy. Dzisiaj po każdej Mszy św. można odpalać i zanosić Światło Betlejemskie do domów.

                                                                                                              

Parafialna spowiedź św. przed  Świętami Bożego Narodzenia będzie w poniedziałek 23 grudnia w godz. 8:00 – 10:00 i 17:00 – 20:00, z przerwą od 18:00 – 18:30.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z Wilczkowic ul. Zamkowa: Wywiał, Kaczor, Siwek, Mądry, Nowak, z ul. Zielona Dolina: Stopiński, Bińczycki, Kaczmarscy, Kamiński, Habryń, Kwinta.  Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” - powiększone wydanie świąteczno-noworoczne, a w nim dwa dodatki: scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną oraz specjalny list, w którym papież Franciszek wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka. W „Niedzieli" –  płyta Golec uOrkiestra, śpiewnik i kalendarz. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” -  najstarsza polska kolęda, Pasterka – niezwykła Msza św., Szopka – najbardziej znany symbol Bożego Narodzenia.

 

Ofiary na tacę:

- z Pasterki na Fundusz Obrony Życia SOS

- z Uroczystości Bożego Narodzenia na Świętopietrze

- ze Święta Świętego Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

W piątek (27.12) rozpoczynamy doroczną wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Zadaniem kolędy jest osobiste nawiedzenie rodziny katolickiej przez kapłana, modlitwa, wysłuchanie bieżących problemów, utwierdzenie w wierze, poświęcenie chrześcijańskiego domu oraz uaktualnienie stanu osobowego parafian. W czasie kolędy w miarę możliwości powinni być wszyscy katoliccy domownicy. W domu należy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. Koło chrzcielnicy znajduje się naczynie z wodą święconą, którą można zabierać do swoich domów.

 

Porządek kolędy:

- piątek (27.12) – od godz.9:00 – ul. Górna numery parzyste;

- sobota (28.12) – od godz. 9:00 – ul. Górna numery nieparzyste;

- poniedziałek (30.12) – od godz. 9:00 – ul. Warszawka numery parzyste;

- wtorek (31.12) – od godz. 9:00  - ul. Parkowa, Pdedworze, Sąsiedzka.

 

Koło ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej można oglądać szopki z Międzyszkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Wystawa szopek w naszym kościele do 6 stycznia.

 

Umocnieni udziałem we Mszy św. dobrze wykorzystajmy ostatnie dni adwentowego przygotowania, aby przeżyć prawdziwą radość z narodzin naszego Zbawiciela. W przedświątecznej gorączce nie zapominajmy o Panu Bogu.

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, SOLENIZANTOM TYGODNIA
DOBREGO PRZEŻYWANIA OSTATNICH DNI ADWENTU,
WSZELKICH ŁASK BOŻYCH I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 633 razy