Wydrukuj tę stronę

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 12.01.2020

Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem.

 

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

 

 W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

Porządek kolędy :

- poniedziałek (13.01) od godz. 14:00 – ul. Graniczna od p. Baran do p. Jaskiernia – prosimy o podwiezienie p. Barana;

- wtorek (14.01) od godz. 12:00 – ul. Krakowska od Zerwanej, ul. Spokojna, ul. Sportowa – prosimy o podwiezienie p. Słabońskiego;

- środa (15.01) od godz. 12:00 – ul. Krótka, Urocza, Malownicza i lewa strona Komory;

                          od godz. 15:30 – Domy Młodziejowice (ul. Legionowa i Kordonowa) – prosimy o podwiezienie p. Karczewskiego;

- czwartek (16.01) od godz. 14:00 – ul. Graniczna od p. Biesaga do p. Krzywdy – prosimy o podwiezienie p. Krzywdę;

- piątek (17.01) od godz. 15:00 –  Wilczkowice od p. Góra do p. Józefa Jaskółki – prosimy o podwiezienie p. Górę;

- sobota (18.01) od godz. 8:00 – ul Krakowska od p. Nogieć w stronę kościoła i ul. Platynowa – prosimy o podwiezienie p. Bochenka;

                   od godz. 9:00 – ul. Wichrowe Wzgórze, Krakowska, prawa strona Komory, od ul. Krakowskiej do Banasiówki, Banasiówka, Działkowa, Lawendowa, Wiśniowa – prosimy o podwiezienie Cerek;

- niedziela (19.01) – od godz. 14:00 – ul. Brzozowa do p. Tochowicz – prosimy o podwiezienie p. Tochowicza;

- poniedziałek (20.01) od godz. 14:00 – ul. Rzemieślnicza, Smolna, Lipowiec, Cichy Kącik – prosimy o podwiezienie p. Jasek.

                                                               

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – jak wychować wierzące dziecko, dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby.

 

Na stojaku w przedsionku kościoła i ministranci rozdają bezpłatny numer biuletynu parafialnego „Tydzień z Maryją” – a w nim: o odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych, symbolika liturgii chrzcielnej, kraina biblijna - Masada, cud za wstawiennictwem Katarzyny Laboure.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z Zerwanej: Obrusik, Kubińscy, Sosenko, Zębala, Zębala. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Danuta Miśkiewicz

i

śp. Daniela Sobczyk (pogrzeb we wtorek (14.01) o godz. 14:30)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

 

„Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. Te słowa niech każdy z nas odniesie dziś do siebie. Jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga. Dziękujmy za łaskę sakramentu chrztu, który wprowadził nas w rodzinę dzieci Bożych i w dziedzictwo nieba. A na co dzień żyjmy zgodnie z tym obdarowaniem.

Wyświetlony 684 razy