OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO - 02.02.2020

Dziś (02.02) obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia świec. W tym dniu kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. W ten dzień kościół obchodzi XXIV Dzień Życia Konsekrowanego.

Dziś z racji I Niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W każda środę o godz. 20:00 Msza św. zbiorowa, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski.

W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 16:30. Msza św. o godz. 18:00, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia.

Spotkanie Maksistrantów w przyszłą niedzielę (09.02) na Mszy św. o godz. 9:00.

Poświęcenie świec dla dzieci z kl. III, przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę (09.02) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się Narzeczeni. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu i złożeniu ofiary na kościół.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – o Chiarze Lubich, założycielce Ruchu Focolari, W „Niedzieli” – czy osoby lekceważące obowiązki religijne i głoszące poglądy sprzeczne z doktryną Kościoła mogą przystąpić do Stołu Pańskiego? Komu można odmówić Komunii św.?  Dla dzieci „Mały Gość”. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją”-  o obrzędzie ofiarowania 40 dni po Narodzeniu, o Światowym Dniu Życia Konsekrowanego, o bł. Matce Klarze Ludwice Szczęsnej, modlitwa internauty.

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

Śp. Edward Zębala (pogrzeb w poniedziałek (03.02) o godz. 14:00)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na tacę i konto parafialne w I niedzielę miesiąca przeznaczona na utrzymanie kościoła i remont kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W przyszła niedzielę (09.02) składka przeznaczona na zakony kontemplacyjne.