OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 09.02.2020

We wtorek 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Sanktuarium we Francji, gdzie Maryja odbiera cześć wiernych, powierzają się Jej opiece szczególnie ludzie chorzy. Prośmy w XXVIII Światowym Dniu Chorego o łaskę zdrowia dla siebie, a zwłaszcza dla tych, którzy cierpią z powodu utraty zdrowia.

 

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12.00 i 18:00.

 

W środę o godz. 20.00 Msza św. zbiorowa i nowenna do NMP Królowej Polski, a w piątek po Mszy św. o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się narzeczeni. Bóg zapłać nowożeńcom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę (15. 02) o godz. 9:00 w salce na plebanii. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę (15. 02) o godz. 9:45 w salce na plebanii.

 

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim tym, którzy bardzo ochoczo włączyli się w demontaż dekoracji po świętach Bożego Narodzenia i uporządkowanie kościoła. Wdzięcznością ogarniamy także państwa Białków, którzy na wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła ofiarowali naszej wspólnocie kilka skrzynek jabłek. Polecam Was wszystkich opiece Matki Bożej naszej Patronki.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” – Nie ma przypadkowych odwiedzin – Kaplica w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie jest miejscem niezliczonych modlitw. Wywiad z księdzem kapelanem szpitala. W „Niedzieli” – Wielkie małe rzeczy – wyjątkowa historia rodziny, która uważa, że to co robią to po prostu miłość do własnego dziecka. Dla dzieci „Mały Gość”. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – Matka Boża z Lourdes uzdrawia, Jan Paweł II do chorych, z historii Watykanu, krainy biblijne – Korynt, dramat grzechu.

 

Trwają cały czas zapisy na autokarową pielgrzymkę parafialną do Turcji w terminie od 23.06 do 04.07.2020 roku. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii i u ks. Norberta.

 

Kalendarz Liturgiczny:

- poniedziałek (10.02) – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

- wtorek (11.02) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

- piątek (14.02) – święto św. Cyryla - mnicha i Metodego - biskupa, patronów Europy.

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę na zakony kontemplacyjne.

 

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

Śp. Artur Tupta

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…

 

WSZYSTKIM GOŚCIOM I WIERNYM NASZEJ WSPÓLNOTY
ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA
ORAZ WSZELKICH ŁASK BOŻYCH
I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

 

Wyświetlony 176 razy