OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 25.10.2020

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

  

Dzisiejsza ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Po Mszy św. o godz. 12:00 będzie wystawienie Najświętszego sakramentu i hymn „Ciebie Boga, wysławiamy”. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele do soboty (31.10) po Mszy św. o godz. 18:00. 

 

W przyszłą niedzielę (01.11) UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W naszym kościele Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 14:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 14:00 – procesja żałobna na cmentarz z modlitwą za zmarłych. Zapraszamy Orkiestrę na Msze św. i procesję. Różaniec za zmarłych na cmentarzu o godz. 18:00. W Uroczystość Wszystkich Świętych uwielbiamy Pana Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

 

Okazja do spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych w środę (28.10) od godz. 19:00 do 20:00.

 

W listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętajmy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko kultury, ale i naszej wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięcznością za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy dar modlitwy, wypominków, Mszy św. - dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga.

 

W poniedziałek (02.11) WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY). Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 różaniec za zmarłych z wypominek jednorazowych.  

 

Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być tylko ofiarowany za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia kościoła należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedza cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, a w inne dni roku - cząstkowy.  

 

Wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i na Msze św. Listopadową za zmarłych można składać po każdej Mszy św. w kancelarii lub zakrystii. Wypominki roczne i półroczne będą odczytywane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7:00; 9:00; 10:30 i 18:00. Wypominki jednorazowe będą odczytywane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych, na Mszach św. w Dzień Zaduszny oraz od 2 listopada do 8 listopada na różańcu po Mszy św. wieczornej. Msza św. Listopadowa za zmarłych w każdy piątek listopada o godz. 18:00. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy o zapisywanie na przygotowanych kartkach, które są na stojaku przy wyjściu kościoła. W UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH, przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na cmentarzu zbierając ofiary na utrzymanie cmentarza.

 

Spotkanie uczniów kl. VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będzie: grupa dziewcząt w piątek (30.10) o godz. 17:00, grupa chłopców w sobotę (31.10) o godz. 17:00 w kościele.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują rodziny z ul Ogrodowej: Kmita, Mazurek, Bednarczyk, Strzałka, Misior. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu i złożeniu ofiary na kościół.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga czy też wyłącznie błędem ludzkim? W „Niedzieli” - świątynie są miejscami wyjątkowo sprzyjającymi rozprzestrzenianiu się epidemii – to usiłują nam wmówić nieprzychylne Kościołowi środowiska. Czy ryzyko zakażenia jest większe podczas Mszy św. od tego na zakupach w sklepie, aptece czy galerii handlowej? Wyniki badań dają jednoznaczną odpowiedź. Idąc do kościoła, nie mamy się czego bać. Dla dzieci „Mały Gość” – jak uzyskać odpust w intencji zmarłych. Dla najmłodszych „Staś”. Biuletyn parafialny „Tydzień z Maryją” - o michałowickiej świątyni, św. O.Pio, prorok Jonasz.

 

Kalendarz liturgiczny:

- środa (28.10) – święto Świętych Apostołów Szymona i  Judy Tadeusza.

 

 

W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Barbara Sumera

i
śp. Tadeusz Cegliński

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę przeznaczoną na budownictwo sakralne – pomoc budującym się kościołom w archidiecezji krakowskiej.

 

 

Wyświetlony 72 razy