OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 01.11.2020

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 14:00.

  

Dzisiaj przeżywamy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. W naszym kościele Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 14:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12:00 i 18:00. Nie będzie także procesji żałobnej na cmentarz po Mszy św. o godz. 14:00. Różaniec za zmarłych będzie w kościele po Mszy św. o godz. 14:00 i o godz. 18:00.

  

W Uroczystość Wszystkich Świętych uwielbiamy Pana Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

  

W listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętajmy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko kultury, ale i naszej wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięcznością za trud ich codziennego życia i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy dar modlitwy, wypominków, Mszy św., odpustu - dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś co jest cenne w oczach Pana Boga.

 

Dziś po każdej Mszy św. przedstawiciele Rady Parafialnej przed kościołem zbierają ofiary na utrzymanie cmentarza parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać!

  

W poniedziałek (02.11) WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY). Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00 i 18.00 (transmitowana). Po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec za zmarłych z wypominek jednorazowych.  

 

Do 8 listopada po Mszy św. wieczornej różaniec za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

  

Wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i na Msze św. Listopadową za zmarłych można składać po każdej Mszy św. w kancelarii lub zakrystii.  

 

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17:00.

 

Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek (06.11) o godz. 19:00 w salce na plebanii.

 

Nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca i zmianka tajemnic różańcowych w sobotę (07.11) o godz. 17:00.

 

Odwiedziny chorych z sakramentami św. po wcześniejszym zgłoszeniu przez rodzinę w sobotę (07.11) od ok. godz. 9:00.

  

Bóg zapłać! Teresie i Józefowi Bartuś za kwiaty do kościoła, Justynie Tochowicz za kwiaty koło krzyża na cmentarzu, Rodzinie z naszej parafii za ufundowanie 2 welonów i vasculum.

  

Kościołem w tym tygodniu opiekują rodziny z ul Krakowskiej: Sikora, Dymek, Sapeta, Rojek, Rojek. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła  w tym tygodniu i złożenie ofiary na kościół.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszą modlitwą. W „Niedzieli” - czy zmarły na koronawirusa zostanie godnie przygotowany do pochówku? Jakie obowiązują wtedy procedury? O czym powinny wiedzieć rodziny, które czeka pogrzeb osoby zmarłej z powodu COVID -19? Dla dzieci „Mały Gość” – jak uzyskać odpust w intencji zmarłych. Dla najmłodszych „Staś”. Biuletyn parafialny „Tydzień z Maryją” - dzień zmarłych w dalekich krajach, modlitwa do Anioła czasu, o św. Karolu Boromeuszu.

 

Kalendarz liturgiczny:

- środa (04.11) – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę i konto parafialne. Jak w każdą I niedzielę miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

 

 

Pan Bóg jest źródłem wszelkiej świętości i zaprasza nas
do udziału w swoim Boskim życiu.
Niech dar Bożego błogosławieństwa wspomaga nas
w cierpliwym znoszeniu wszelkich trudności i prowadzi drogą świętości.

Wyświetlony 164 razy