Parafia w Michałowicach koło Krakowa, erygowana dnia 1 czerwca 1949 roku przez Księcia Niezłomnego - kard. Adama Stefana Sapiehę - obrała sobie za patronkę Najświętszą Maryję Panne Królową Polski. Wspólnotę parafialną tworzą wierni zamieszkali w: Michałowicach, Wilczkowicach i Zerwanej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 08.11.2020

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Przeżywamy dzisiaj w Kościele w Polsce XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy zatrzymać się wraz ze Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” nad sytuacją chrześcijan zamieszkujących Republikę Środkowej Afryki. Tam cierpienie ma twarz milionów naszych braci i sióstr w wierze umierających z głodu. Twarz tysięcy dzieci zmuszanych do niewolniczej pracy w kopalniach diamentów i uranu. Tysięcy rodzin, które z obawy przed rebeliantami muszą opuszczać swoje domy, by chronić najbliższych.

 

W środę (11.11) przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. W środę o godzinie 20:00 Msza św. zbiorowa i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

 

W piątek o godz. 18:00 Msza św. Listopadowa za zmarłych i koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

Bóg zapłać za złożoną w zeszłą niedzielę ofiarę na utrzymanie cmentarza, zebrano kwotę 2009 zł. Dziś także po każdej Mszy św. przedstawiciele Rady Parafialnej przed kościołem zbierają ofiary na utrzymanie cmentarza parafialnego. Można także wpłacać ofiary na konto cmentarne nr 50 8589 0006 0180 0550 3681 0014. Serdeczne Bóg zapłać!

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z  ul. Krakowskiej: Sobolewscy, Kopeć, Tochowicz, Nogieć, Szmerek. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – Chaos informacyjny, zbiorowa histeria utrudniają merytoryczną dyskusję w sprawie aborcji eugenicznej. Co dokładnie oznacza orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego?  W „Niedzieli" – inicjatywy katolików, którzy nie chcą dłużej milcząco przyglądać się złu. Dla dzieci „Mały Gość”. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” -  o pieśni „Modlitwa obozowa”, prorok Aggeusz, czym różni się Biblia chrześcijańska od żydowskiej.

 

Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek (09.11) – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

- wtorek (10.11) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

- środa (11.11) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

- czwartek (12.11) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

- piątek (13.11) – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę w tym tygodniu na tacę i konto parafialne nr 63 8589 0006 0180 0000 3681 0001.

 

 

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Waldemar Nogieć

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…

 

 

Przypowieść o pannach mądrych i nieroztropnych to przypomnienie o przygotowaniu na przyjście Pana. Niech Boża łaska oraz dary sakramentalne pomagają nam trwać w gotowości na spotkanie z Panem w każdej chwili naszego życia.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, SOLENIZANTOM TYGODNIA
DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA, WSZELKICH ŁASK BOŻYCH
I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 588 razy