OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 15.11.2020

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, które zamknie dzieje świata. Chrystus przybędzie jako Sędzia- Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła - i jak mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca.

 

„Wyciągnij rękę do ubogiego!” - pod tym hasłem już po raz czwarty przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pomimo trwającej pandemii, 15 listopada będzie w naszej archidiecezji szczególnym czasem spotkania z najbardziej potrzebującymi. Zawsze spotkanie osoby ubogiej jest dla nas wyzwaniem i pytaniem. Co możemy zrobić, aby wyeliminować lub przynajmniej zmniejszyć jej marginalizację i cierpienie? – pytał w Orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Ubogich papież Franciszek, wskazując, że chrześcijanin jest w sposób szczególny wezwany do dzielenia się z drugim człowiekiem. – Krzyk milczenia wielu ubogich musi docierać do Ludu Bożego będącego zawsze i wszędzie w gotowości, by dać im głos, aby solidaryzować się z nimi i bronić ich przed hipokryzją oraz wieloma obietnicami bez pokrycia, a także by zaprosić ich do udziału w życiu wspólnoty – dodawał w dokumencie Ojciec Święty.

 

Odpowiadając na prośbę ks. Arcybiskupa aby we wszystkich kościołach pół godziny przed Mszą świętą wieczorną odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu na koniec, której należy odmówić dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny do końca 2020 roku, w naszym kościele adoracja będzie: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota od godz. 17:30 do 18:00; w środę podczas nowenny do NMP Królowej Polski o godz. 20:00, w piątek po Mszy św. o godz. 18:00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

W środę o godzinie 20:00 Msza św. zbiorowa i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

 

W przyszłą niedzielę (22.11) wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Panu Organiście. Msza św. o godz. 12:00 w intencji Orkiestry „Echo” z Michałowic.

 

W piątek o godz. 18:00 Msza św. Listopadowa za zmarłych.

 

Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcie I Komunii św. będzie na Mszy św. o godz. 18.00: 17.11 (wtorek) – kl. 3a; 18.11 (środa) – kl. 3b; 20.11 (piątek) – kl. 3c.

 

Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z klasy 3a - 22.11 (niedziela) po Mszy św. o godz. 12:00.

 

Bóg zapłać za złożone ofiary w zeszłą niedzielę na utrzymanie cmentarza parafialnego. Zebrano kwotę 1003 zł i 10 groszy.

 

W przyszłą niedzielę, 22 listopada, będziemy przeżywali Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Mostowej: Niedźwiedź, z ul. Krakowskiej: Rojewscy, Rojewscy, Jaskółka. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu i złożenie ofiary na kościół.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – ostatnie protesty na ulicach pokazały, że nie mamy do czynienia z pełzającą laicyzacją, lecz z jej przyspieszoną wersją. Co możemy zrobić, żeby przebić się przez mur obojętności i dotrzeć ze swoim przekazem do młodzieży? W „Niedzieli" – co się stało z Polską? Do czego może doprowadzić obecna sytuacja? W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” - o Sanktuarium Ostrej Bramy, Ojciec Pio o Aniele Stróżu, śladami bł. Karoliny Kózkówny, różnica miedzy Namaszczeniem Chorych a Wiatykiem.

 

Kalendarz liturgiczny:

wtorek (17.11) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

- środa (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

- piątek (20.11) – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

- sobota (21.11) - wspomnienie Ofiarowania NMP

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, SOLENIZANTOM TYGODNIA
DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA, WSZELKICH ŁASK BOŻYCH
I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 230 razy