OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.11.2020

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w Uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny.

 

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu  w ciszy  w  poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę od godz.17:30 do 18:00; w środę podczas nowenny do NMP Królowej Polski o godz. 20:00, w piątek po Mszy św. o godz. 18:00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

W środę o godzinie 20:00 Msza św. zbiorowa i adoracja Najświętszego sakramentu oraz nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

 

W piątek o godz. 18:00 Msza św. Listopadowa za zmarłych.

 

Spotkanie rodziców dzieci z kl. IIIb przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę (29.11) po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele.

 

W przyszłą niedzielę (29.11) rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny – I Niedzielą Adwentu. Na Mszy św. o godz. 7:00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny w naszych domach. Poświęcone opłatki w tym roku nie będą roznosić po naszych domach przedstawiciele Rady Parafialnej. Przez 4 niedziele Adwentu po każdej Mszy św. przedstawiciele Rady Parafialnej przy wyjściu z kościoła, będą rozprowadzać poświęcone opłatki. Złożone przy tej okazji ofiary, będą przeznaczone na utrzymanie kościoła. Od przyszłej niedzieli (29.11) można będzie nabywać świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzięki akcji na polskich stołach wigilijnych płoną świece, a hojność ludzi wielkich serc pozwala na pomoc dla tysięcy dzieci z ubogich rodzin.

 

Roraty przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Roraty przybliżą tajemnicę Mszy Świętej. Dzieci w pierwszy dzień otrzymają plansze, a w następne dni obrazki nawiązujące do omawianego tematu.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Krakowskiej: Kowaccy, Miętus, Kowalczyk, Kubaccy. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu i udekorowanie kwiatami.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – Czy na sądzie ostatecznym trzeba będzie ze wszystkiego się wytłumaczyć? Jak pobożnie przeżyć Mszę Świętą w telewizji? W „Niedzieli – Kto stoi za histerycznymi atakami na św. Jana Pawła II? Dlaczego media formułują nieprawdziwe oskarżenia i oszczerstwa wobec Papieża Polaka? Dla dzieci „Mały Gość” - płyta z piosenkami Magdy Anioł i piosenką roratnią „Kiedyś chleb i wino”.  Dla najmłodszych „Staś” - szopka do wycięcia, pierniczki s. Anastazji, Jasełka. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” - wielka tajemnica wiary według ks. Jana Twardowskiego, prorok Amos, jaka jest różnica między Biblią katolicką a protestancką.

 

Kalendarz liturgiczny:

- wtorek (24.11) – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

- środa (25.11) – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

 

 

W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Stanisława Podsiadło

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

 

 

Królestwo Jezusa to miłość, służba oraz troska o każdego człowieka. Umocnieni doświadczeniem spotkania z Panem w sakramentalnych znakach idźmy zanieść orędzie o Bożym królestwie wszystkim, których Pan Bóg postawi na drodze naszego życia. Króluj nam Chryste!

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, SOLENIZANTOM TYGODNIA
DOBREJ NIEDZIELI I TYGODNIA, WSZELKICH ŁASK BOŻYCH
I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 262 razy