OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU - 13.12.2020

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

   Trzecią Niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian : „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: Radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez Papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę radosną niedzielę. Od 17 grudnia, wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zastanówmy się jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie z Panem Bogiem i ludźmi przez szczerą spowiedź. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.

 

   Dziś rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła. Od środy (16.12) nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

 

   Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy: w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę od godz. 17:00 do 18:00, a w środę od 19:00 do 20:00. W tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed Świętami Bożego Narodzenia.

  

Przełom roku kalendarzowego jest dla każdej wspólnoty parafialnej czasem wizyt duszpasterskich, podczas których kapłan udziela błogosławieństwa rodzinom. W obecnym roku z powodu epidemii kolęda będzie miała zmieniony charakter. Od 28 grudnia do 31 stycznia codziennie będzie celebrowana Msza św. w intencji rodzin zamieszkujących poszczególne rejony naszej parafii. Prosimy, aby ze względów bezpieczeństwa na Mszę św. przybył tylko przedstawiciel rodziny (nie wszyscy domownicy), który otrzyma indywidualne błogosławieństwo rodziny oraz pamiątkowe obrazki. Na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii umieszczony został harmonogram Mszy św. w intencji rodzin pragnących przyjąć indywidualne błogosławieństwo na rok 2021. Prosimy o zapoznanie się. Istnieje jednak możliwość wizyty duszpasterskie w domach, ale tylko i wyłącznie na wyraźne zaproszenie rodziny i z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych. Warunkiem jest także brak objawów chorobowych u wszystkich członków rodziny.  Wszyscy, którzy wykazaliby chęć zaproszenia kapłana do swego domu, powinni wypełnić odpowiedni druk znajdujący się na stojaku przy wyjściu i oddać do zakrystii do 27 grudnia.

 

  Pragnę poinformować, że nasze parafialne Stowarzyszenie „Nadzieja Michałowic” organizuje przedświąteczną zbiórkę artykułów spożywczych dla  potrzebujących rodzin z naszej parafii dotkniętych chorobą i jej skutkami. Zbiórka prowadzona jest od soboty (12.12) w sklepach: Delikatesy Staropolskie na Zerwanej i Delikatesy Euro w Kozierowie. Podzielenie się żywnością z ludźmi dotkniętymi przez los to świadectwo naszej wiary i miłości bliźniego, znak otwarcia swego serca dla Bożej Dzieciny. Już dziś bardzo dziękuję za okazaną dobroć. Bóg zapłać.

 

   Serdeczne Bóg zapłać pani Beacie Kurowskiej za uszycie kompletu bielizny kielichowej.

 

W piątek, 18 grudnia 2020 r., od godz. 19.00 do godz. 20.00 będziemy wspólnie trwać na adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Chcemy, aby w jednym dniu, o tej samej godzinie wszystkie oazy stworzyły wspólnotę czuwającą na modlitwie w intencji Kościoła Archidiecezji Krakowskiej i Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy wszystkich. W tym czasie będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 

Ze względów epidemicznych przedstawiciele Rady Parafialnej tym roku nie roznoszą opłatków na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć w naszym kościele przez kolejne niedziele Adwentu po każdej Mszy świętej. Wszystkie zebrane przy tej okazji fundusze będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i wydatki związane z utrzymaniem świątyni. Przedstawiciele Rady Parafialnej rozprowadzają także świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzięki akcji na polskich stołach wigilijnych płoną świece, a hojność ludzi wielkich serc pozwala na pomoc dla tysięcy dzieci z ubogich rodzin.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Krakowskiej: Michulec, Tryjańscy, Sieńko, Gołąb. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu i złożeniu ofiary na kościół.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” - trzecia część cyklu adwentowego „Objawiło się życie”. W „Niedzieli” - zacznijmy od Jezusa, a wszystko się poukłada – rozmowa z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” -  symbolika liczby siedem w Biblii, objawienie Maryi w Guadalupe, Anioł – Boży posłaniec, Jan Paweł II wobec stanu wojennego.

 

 

W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Włodzimierz Chwastek,

śp. Stanisław Galias

i

śp. Marek Habryń

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

 

Szczęśliwy jest ten, kto nie zwątpi w dobroć przychodzącego Pana.
Pielęgnujmy w sobie obraz Pana Boga, który nas kocha.
Niech On będzie źródłem radości dla nas i dla naszych bliskich.

 

 

Wyświetlony 518 razy