OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU - 20.12.2020

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

   Roraty w poniedziałek (21.12), wtorek (22.12) i w środę (23.12) o godz. 18:00, a w czwartek (24.12) ostatnie w tym roku roraty o godz. 7:00.

 

   W czwartek (24.12) Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Zachęcamy w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza 2,1-20 oraz wspólnego śpiewania kolęd. O północy gromadzimy się w kościele na Pasterce.

 

   W piątek (25.12) Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

   W sobotę (26.12) Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

   W przyszłą niedzielę (27.12) Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

 

   Przed ołtarzem płonie Betlejemskie Światło przyniesione do kościoła przez harcerzy. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To od niego co roku odpala się świeczkę, której płomień niesiony przez harcerzy obiega cały świat. Dzisiaj po każdej Mszy św. można odpalać i zanosić Światło Betlejemskie do domów.

 

   Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz przedświąteczną spowiedź: w poniedziałek i wtorek od godz. 17:00 do 18:00, a w środę od 17:00 do 18:00 i od 19:00 do 20:00.

 

   Przełom roku kalendarzowego jest dla każdej wspólnoty parafialnej czasem wizyt duszpasterskich, podczas których kapłan udziela błogosławieństwa rodzinom. W obecnym roku z powodu epidemii kolęda będzie miała zmieniony charakter. Od 28 grudnia do 31 stycznia codziennie będzie celebrowana Msza św. w intencji rodzin zamieszkujących poszczególne rejony naszej parafii. Prosimy, aby ze względów bezpieczeństwa na Mszę św. przybył tylko przedstawiciel rodziny (nie wszyscy domownicy), który otrzyma indywidualne błogosławieństwo rodziny oraz pamiątkowe obrazki. Na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii umieszczony został  harmonogram Mszy św. w intencji rodzin pragnących przyjąć indywidualne błogosławieństwo na rok 2021. Prosimy o zapoznanie się. Istnieje jednak możliwość wizyty duszpasterskie w domach, ale tylko i wyłącznie na wyraźne zaproszenie rodziny i z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych. Warunkiem jest także brak objawów chorobowych u wszystkich członków rodziny.  Wszyscy, którzy wykazaliby chęć zaproszenia kapłana do swego domu, powinni wypełnić odpowiedni druk znajdujący się na stojaku przy wyjściu i oddać do zakrystii do 27 grudnia. Ze względów epidemicznych przedstawiciele Rady Parafialnej nie roznoszą opłatków na stół wigilijny. Opłatki można nabyć w naszym kościele po każdej Mszy św. złożone ofiary zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła i wydatki związane z utrzymaniem świątyni. Przedstawiciele Rady Parafialnej rozprowadzają także świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzięki akcji na polskich stołach wigilijnych płoną świece, a hojność ludzi wielkich serc pozwala na pomoc dla tysięcy dzieci z ubogich rodzin.

 

Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd w niedzielę 27 grudnia po wieczornej Mszy Świętej (około godziny 19:00) wraz ze scholą młodzieżową. Można włączyć się w to świętowanie zarówno w kościele, jak i poprzez uczestniczenie w transmisji internetowej – na stronie parafii będą dostępne teksty.

 

Transmisje w najbliższym tygodniu: Pasterka, Msza Święta w pierwszy i drugi dzień Świąt o 10:30, Msza Święta i wspólne śpiewanie kolęd w niedzielę 27 grudnia od 18:00.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Zanidzie: Sieńko, Nogieć, Paryła, Płatek, Płatek, Ambrozik, Janas. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”- modlitwy na rozpoczęcie wieczerzy wigilijnej. W „Niedzieli" – Co o Kościele mówią zwykli Polacy? Dlaczego potrzebują Kościoła? Dla dzieci „Mały Gość” – stajenka bożonarodzeniowa dla samodzielnego złożenia. Dla najmłodszych „Staś” - korona na orszak Trzech Króli. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” - rodowód Jezusa Chrystusa wg. św. Mateusza, miasto Betlejem, prorok Micheasz, czego nie wolno czynić w wigilijny dzień?

 

Ofiary na tacę:

- z Pasterki na Fundusz Obrony Życia SOS

- z Uroczystości Bożego Narodzenia na Świętopietrze

- z Święta Świętego Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na tacę i konto parafialne.

 

Umocnieni udziałem we Mszy św. dobrze wykorzystajmy ostatnie dni adwentowego przygotowania, aby przeżyć prawdziwą radość z narodzin naszego Zbawiciela. W przedświątecznej gorączce nie zapominajmy o Panu Bogu.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, GOŚCIOM, SOLENIZANTOM TYGODNIA
DOBREGO PRZEŻYWANIA OSTATNICH DNI ADWENTU,
WSZELKICH ŁASK BOŻYCH I OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 700 razy