OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA - 27.12.2020

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Dziś na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków.   

 

W czwartek (31.12) zakończenie 2020 roku. Msza św. wyjątkowo o godz. 17:00 i nabożeństwo na zakończenie roku. Można uzyskać w tym dniu odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu całego roku dobrodziejstwa. Rodziny, które w tym roku pożegnały swoich najbliższych, przynoszą znicze przed ołtarz, a po zakończeniu nabożeństwa zanoszą na groby.

 

W piątek (01.01) pierwszy dzień nowego 2021 roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz 54. Światowy Dzień Pokoju. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok. Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II Nie Lękajcie się! W tym dniu przypada także I piątek miesiąca.

 

Odwiedziny chorych z sakramentami św. po wcześniejszym zgłoszeniu przez rodzinę w sobotę (02.01) od ok. godz. 9:00.

 

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca i zmianka tajemnic różańcowych w sobotę (02.01) o godz. 17:00.

 

Od jutra (28.12) w ramach kolędy, rozpoczynamy Msze św. z błogosławieństwem indywidualnym rodzin. Prosimy, aby ze względów bezpieczeństwa na Mszę św. przybył tylko przedstawiciel rodziny (nie wszyscy domownicy), który otrzyma indywidualne błogosławieństwo rodziny oraz pamiątkowe obrazki. Prosimy o przyniesienie w pojemnikach wody, która zostanie pobłogosławiona, aby nią pokropić dom rodzinny. Fakt uczestnictwa we Mszy św. i błogosławieństwie rodzin prosimy potwierdzić przez wypełnienie deklaracji (blankiety znajdują się na stojaku przy wyjściu) i oddać w kopercie po uzyskaniu błogosławieństwa. Pragniemy w ten sposób odnotować w kartotece parafialnej błogosławieństwo duszpasterskie na dany rok. Istnieje możliwość wizyty duszpasterskiej w domach, ale tylko i wyłącznie na wyraźne zaproszenie rodziny. Dziś mija termin złożenia odpowiedniego druku  dotyczącego tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w domu.

 

Już dziś dziękuję za  okazane zrozumienie oraz wszelkie wyrazy życzliwości a także złożone ofiary. Chciałbym zaznaczyć, że wszelkie złożone ofiary złożone są dobrowolne i przeznaczone głównie na nasze utrzymanie w parafii (nas księży), jak również na cele  Archidiecezji.

 

Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd dziś (niedziela 27 grudnia) po wieczornej Mszy Świętej (około godziny 19:00) wraz ze scholą młodzieżową. Można włączyć się w to świętowanie zarówno w kościele, jak i poprzez uczestniczenie w transmisji internetowej – na stronie parafii będą dostępne teksty.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Dąbrowskich: Drobniak, Uchacz, Jeleń, Podsiadło.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” - dlaczego 25 grudnia uznano z datę narodzin Jezusa. W parafialnym biuletynie „Tydzień z Maryją” - dlaczego święcimy owies w święto św. Szczepana, Boże Narodzenie na Czarnym Lądzie, o okrutnym Herodzie.

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na tacę i konto parafialne.

 

 

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Marian Jurkowski

(pogrzeb we wtorek, 29.12 o godz. 14:00)

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

Wyświetlony 623 razy