OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM - 03.01.2021

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego sakramentu.

 

   W środę (06.01) UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Poświęcone kadzidło i kredę będzie można nabywać po każdej Mszy św. Złożone przy tej okazji ofiary jak też składka przeznaczone są na misje.

 

   W ramach kolędy, celebrujemy Msze św. z błogosławieństwem indywidualnym rodzin. Prosimy, aby ze względów bezpieczeństwa na Mszę św. przybył tylko przedstawiciel rodziny (nie wszyscy domownicy), który otrzyma indywidualne błogosławieństwo rodziny, tekst modlitwy o błogosławieństwo dla domu i rodziny, które należy odmówić już z wszystkimi członkami rodziny oraz pamiątkowe obrazki. Prosimy o przyniesienie w pojemnikach wody, która zostanie pobłogosławiona, aby nią pokropić dom rodzinny. Fakt uczestnictwa we Mszy św. i błogosławieństwie rodzin prosimy potwierdzić przez wypełnienie deklaracji (blankiety znajdują się na stojaku przy wyjściu) i oddanie w kopercie po uzyskaniu błogosławieństwa. Pragniemy w ten sposób odnotować w kartotece parafialnej błogosławieństwo duszpasterskie na dany rok.

 

   Z inicjatywy Siostry Szczepany prowadzącej Sierociniec Home of Peace w Betlejem organizowana jest Akcja Pomocy Chrześcijanom i Sierocińcowi w Betlejem. Kiedy na świecie szaleje Covid-19 wiele ludzi stanęło przed obliczem biedy i głodu. Ma to miejsce wśród Chrześcijan w Betlejem, którzy stanowią niewielką grupę w społeczeństwie muzułmańskim. Zajmują się wyrobem dewocjonaliów, których nie mają komu sprzedać bo nie ma w Betlejem pielgrzymów. Sierociniec wypełnia się bardzo biednymi dziećmi a ludzie błagają o pomoc. Siostra Szczepana prowadząca Sierociniec prosi nas o zakup różańców wyrabianych w Betlejem z drzewa oliwnego i poświęconych przy żłóbku Pana Jezusa w cenie 6 zł za różaniec. Pieniądze ze sprzedaży trafią do Sierocińca i do najbiedniejszych chrześcijan w Betlejem. Różańce będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę (10.01) po każdej Mszy św.

 

   Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Dąbrowskich: Wiśniewscy, Banaś, Karuz, Nogieć, Nogieć. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu i złożeniu ofiary na kościół.

 

   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.  W „Niedzieli” – Czym dzisiaj jest błogosławienie i co ze sobą niesie? Czy osoby świeckie jeszcze błogosławią siebie nawzajem? W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” - kiedy urodził się Jezus, Najświętsze Imię Jezus, prorok Abdiasz, zakony męskie w Polsce.

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na tacę i konto parafialne. Jak w każdą I niedzielę miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

 

 

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej

śp. Mieczysław Bednarczyk

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Wyświetlony 538 razy