OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 10.01.2021

Dziś Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

   Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

   Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

 

W ramach kolędy, celebrujemy Msze św. z błogosławieństwem indywidualnym rodzin. Prosimy, aby ze względów bezpieczeństwa na Mszę św. przybył tylko przedstawiciel rodziny (nie wszyscy domownicy), który otrzyma indywidualne błogosławieństwo rodziny, tekst modlitwy o błogosławieństwo dla domu i rodziny, które należy odmówić już z wszystkimi członkami rodziny oraz pamiątkowe obrazki. Prosimy o przyniesienie w pojemnikach wody, która zostanie pobłogosławiona, aby nią pokropić dom rodzinny. Fakt uczestnictwa we Mszy św. i błogosławieństwie rodzin prosimy potwierdzić przez wypełnienie deklaracji (blankiety znajdują się na stojaku przy wyjściu) i oddanie w kopercie po uzyskaniu błogosławieństwa. Pragniemy w ten sposób odnotować w kartotece parafialnej błogosławieństwo duszpasterskie na dany rok. Jeżeli przedstawiciel rodziny nie może przyjść w wyznaczonym dniu na Mszę św. można to uczynić w innym terminie.

  

    Z inicjatywy Siostry Szczepany prowadzącej Sierociniec Home of Peace w Betlejem organizowana jest Akcja Pomocy Chrześcijanom i Sierocińcowi w Betlejem. Kiedy na świecie szaleje Covid-19 wiele ludzi stanęło przed obliczem biedy i głodu. Ma to miejsce wśród Chrześcijan w Betlejem, którzy stanowią niewielką grupę w społeczeństwie muzułmańskim. Zajmują się wyrobem dewocjonaliów, których nie mają komu sprzedać bo nie ma w Betlejem pielgrzymów. Sierociniec wypełnia się bardzo biednymi dziećmi a ludzie błagają o pomoc. Siostra Szczepana prowadząca Sierociniec prosi nas o zakup różańców wyrabianych w Betlejem z drzewa oliwnego i poświęconych przy żłóbku Pana Jezusa w cenie 6 zł za różaniec. Pieniądze ze sprzedaży trafią do Sierocińca i do najbiedniejszych chrześcijan w Betlejem. Różańce będą rozprowadzane dziś (10.01) po każdej Mszy św.

  

   Cieszę się, że u progu 2021 roku mogę podzielić się z Wami dobrą wiadomością. Otóż w naszej Kaplicy Miłosierdzia zostały wystawione relikwie św. Siostry Faustyny oraz św. Jana Pawła II. Zachęcam Wszystkich do częstej modlitwy przed obliczem Jezusa Miłosiernego za wstawiennictwem tych wielkich świadków Bożego Miłosierdzia. Jeszcze raz bardzo dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za ufundowanie relikwiarza i relikwiarium św. Siostry Faustyny  oraz  jednej z rodzin naszej parafii za  ufundowanie relikwiarium św.Jana Pawła II. Serdeczne Bóg zapłać także państwu Michalskim za wykonanie i montaż marmurowej półki pod obrazem św. Maksymiliana Kolbe oraz marmurowych postumentów pod relikwiarze w Kaplicy Miłosierdzia.

 

   Spotkanie parafialnego Stowarzyszenia Nadzieja Michałowic będzie w piątek (15.01) o godz. 19:00 w budynku szkoły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracą charytatywna.

 

   Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Dąbrowskich: Wójcik, Baran, Lorenz, Kozłowscy. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu i złożeniu ofiary na kościół.

 

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” - specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze świętym Józefem – modlitwa do świętego, którą codziennie od 40 lat odmawia papież Franciszek. W „Niedzieli” – co na temat szczepionek na Covid-19 mówią katoliccy etycy? Jakie stanowisko w tej sprawie zajął polski episkopat? W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” - opowieść „Specjalny anioł", baptysterium a chrzcielnica, dlaczego Jezus przyjął chrzest w Jordanie?

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na tacę i konto parafialne.

 

 

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej

śp. Franciszek Zasada

(pogrzeb we wtorek (12.01) o godz. 10:00)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Wyświetlony 277 razy