OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU – 16.12.2018

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Trzecią Niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tą radosną niedzielę. Od 17 grudnia, wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Zastanówmy się jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.

Spowiedź św. przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w naszym kościele w czwartek (20.12) od godz. 8:00 do 10:00 i od 17:00 do 20:00 z przerwą od 18:00 do 18:30.

Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła

Roraty - nasze  adwentowe czuwanie z Matką Najświętszą od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny roznoszą po naszych domach przedstawiciele rady Parafialnej. Opłatki są wyrazem naszej łączności i jedności z naszym kościołem jego ołtarzem na, którym sprawowana jest codziennie Najświętsza Ofiara. Opłatki można także nabyć w zakrystii.

W każdą środę o godzinie 20:00 Msza św. Zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

Wolontariusze przed kościołem rozprowadzają świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzięki akcji na polskich stołach wigilijnych płoną świece, a hojność ludzi wielkich serc pozwala na pomoc dla tysięcy dzieci z ubogich rodzin.

 

Od dziś, 16 grudnia, odprawiamy nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboka wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym.

Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi przed Świętami Bożego Narodzenia w sobotę (22.12): ks. Proboszcz od ok. godz. 9:00, ks. Norbert od ok. godz.11:00.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ulicy Granicznej: Cieślak, Denków, Jurkowski, Przeniosło, Langner, Czerwińscy, Jurkowski, Jaskiernia. Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” – płyta CD z najpiękniejszymi kolędami, o tym jak kardynał Henry Newman odkrył całą prawdę o Kościele katolickim. W „Niedzieli” – Adwent i co dalej? Bóg do nas nieustannie idzie. Każdego dnia czyni w naszą stronę wiele kroków. Zadajmy sobie pytanie: jak reaguje człowiek: wychodzi naprzeciw czy ucieka? Dla dzieci „Mały Gość” - ikona Maryi Niosącej Ducha Świętego z modlitwą o dary Ducha Świętego. W naszym biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją”  o kantyku Magnificat, tradycje adwentowe, co to jest nowenna.

Wójt Gminy Michałowice zaprasza na spotkanie w sprawie programu „Czyste powietrze”, w ramach którego można otrzymać dotację na termomodernizację domu i wymianę pieca. Spotkanie w poniedziałek (17.12) o godz. 18:00 w sali widowiskowej biblioteki w Michałowicach.

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZYMY

DOBREGO PRZEŻYWANIA CZASU ADWENTU

I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 709 razy