OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU – 23.12.2018

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Wolontariusze przed kościołem rozprowadzają i w zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dzięki akcji na polskich stołach wigilijnych płoną świece, a hojność ludzi wielkich serc pozwala na pomoc dla tysięcy dzieci z ubogich rodzin.

W zakrystii można jeszcze nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Jutro (24.12) Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ostatnie roraty w tym roku o godz. 7:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Zachęcamy w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i do właściwego przeżywania wieczoru wigilijnego i pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii Łk 2,1-20, oraz wspólnego śpiewania kolęd.

O północy gromadzimy się w kościele na Pasterce.

Przed ołtarzem płonie Betlejemskie Światło przyniesione do kościoła przez harcerzy. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To od niego co roku odpala się świeczkę, której płomień niesiony przez harcerzy obiega cały świat. Dzisiaj po każdej Mszy św. można odpalać i zanosić Światło Betlejemskie do domów.

We wtorek (25.12) Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

W środę (26.12) Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

W czwartek (27.12) rozpoczynamy doroczną wizytę duszpasterską:

Czwartek (27.12) od godz. 9:00 – Wilczkowice od Zerwanej, prawa strona ul. Leśnej  od Granicznej z ul. Truskawkową i Sosnową.

Piątek (28.12) od godz. 14:00 - ul. Ks. Pałęgi, Akacjowa, Miodowa i Długa, od godz. 9:00 lewa strona Leśnej od ul. Granicznej.

Sobota (29.12) od godz. 9:00 – ul. Zanidzie, Krakowska, Ogrodowa; Krakowska od p. Nogieć do kościoła.

Poniedziałek (31.12) od godz. 9:00 – ul. Rzemieślnicza, Smolna, Lipowiec, Cichy Kącik.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ulicy Słonecznej: Pałka, Chruściel, Kuchta, Wierzba, Rogala. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

W zakrystii można nabyć bilety na koncert „Betlejem w Polsce”. Koncert, to zbiór najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata w fenomenalnych aranżacjach. Koncert odbędzie się 30 grudnia 2018 roku o godz. 18:00 w Centrum Kongresowym – Kraków, ul. Marii Konopnickiej 11.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: w „Niedzieli”- Bibliści i historycy próbują ustalić dokładną datę narodzin Jezusa, płyta z kolędami, kalendarz ścienny.

W „Gościu Niedzielnym” – 132 świąteczne strony i obrazek z propozycjami modlitwy przy stole wigilijnym. Dla dzieci w „Małym Gościu” – „Bilet do nieba” – specjalne opowiadania na święta. W naszym parafialnym biuletynie „Tydzień z Maryją” - tradycja wieczoru wigilijnego, gwiazda betlejemska, Betlejem, Ewa – prawzór kobiety, św. Jan Apostoł.

   Ofiary na tacę:

- z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Domy Samotnej Matki są najważniejszymi dziełami utrzymywanymi ze środków funduszu. Oferują pomoc kobietom w ciąży, oraz matkom z dziećmi, które są nieakceptowane we własnym środowisku, bądź też doznają przemocy psychicznej lub fizycznej. Mieszkające w nich matki mogą liczyć na bezpieczne schronienie oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych. Ponadto w Krakowie, ze środków funduszu utrzymywane jest „Okno życia”.

- z Uroczystości Bożego Narodzenia na Świętopietrze

- z Święta Świętego Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II

Koło ołtarza Matki Bożej w naszym kościele znajdują się szopki z Międzyszkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. W konkursie brały udział dzieci ze szkóły podstawowych z Michałowic, Więcławic i Raciborowic. Kilka szopek należy też do dzieci z oddziałów przedszkolnych z Michałowic. Łącznie dzieci wraz z rodzicami wykonały 33 szopki (26 szopek należy do dzieci ze szkoły w Michałowicach). Bardzo cieszy że rodziny znalazły czas na pielęgnowanie tej pięknej tradycji. Wystawa szopek w naszym kościele do 6 stycznia.

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

 

  

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej

śp. Andrzej Kukla

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREGO PRZEŻYWANIA OSTATNICH DNI ADWENTU

I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 564 razy