OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA – 26.12.2018

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

W czwartek (27.12) po Mszy św. o godz. 7:00 błogosławieństwo wina w Święto Św. Jana Ewangelisty.

W niedzielę (30.12) święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

Jutro (czwartek 27.12) rozpoczynamy doroczną wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Zadaniem kolędy jest osobiste nawiedzenie rodziny katolickiej przez kapłana, wysłuchanie bieżących problemów, utwierdzenie w wierze, poświęcenie chrześcijańskiego mieszkania oraz uaktualnienie stanu osobowego parafian. Ofiary składane z okazji kolędy są dobrowolne i przeznaczone w części na utrzymanie kapłanów a w części na cele Archidiecezji. W czasie kolędy w miarę możliwości powinni być wszyscy katoliccy domownicy. W domu należy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. Koło  chrzcielnicy znajduje się pojemnik z wodą święconą, którą można zabierać do swoich domów.

Porządek kolędy:

- czwartek (27.12) – od godz. 9:00 - Wilczkowice od Zerwanej – prosimy o podwiezienie Wójcik; ul. Leśna od ul. Granicznej prawa stroną z ulicami Truskawkową i Sosnową – prosimy o podwiezienie p. Grabowskiego.

- piątek (28.12) – od godz. 14:00 - ul. ks. Pałęgi, Akacjowa, Miodowa i Długa –prosimy o podwiezienie p. Tochowicz; od godz. 9:00 - ul. Leśna od ul. Granicznej lewą stroną – prosimy o podwiezienie p. Trojańskiego.

- sobota (29.12) – od godz. 9:00 - ul. Krakowska od p. Nogieć do kościoła – prosimy o podwiezienie p. Bochenek; ul. Zanidzie, Krakowska, Ogrodowa – prosimy o podwiezienie p. Dyląg.

- poniedziałek (31.12) – od godz. 9:00 - ul. Rzemieślnicza, Smolna, Lipowiec, Cichy Kącik – prosimy o podwiezienie p. Jasek.

Bóg zapłać za przygotowanie szopki, wystroju kościoła uroczystego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia: ks. Norbertowi, Panom: Markowi Bochenek - Kościelnemu, Waldemarowi Kopeć, Ryszardowi Cerek, Jerzemu Borkowskiemu, Andrzejowi Jaskółka, Adamowi Świątek, Andrzejowi Kania, Paniom: Marcie Maracha, Beacie Robak, Marcie Pateckiej, Jolancie Kmita, Małgorzacie Miś, Elżbiecie Bińczyckiej, Edycie Socha, Annie Kozłowskiej, młodzieży z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej, Radzie Parafialnej i wszystkim roznoszącym opłatki. Wolontariuszom za rozprowadzenie świec Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Panu Organiście, Orkiestrze, Maksistrantom i Służbie Liturgicznej.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

Czwartek (27.12) – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

Piątek (28.12) – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników