OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA - 30.12.2018

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30.12:00 i 18:00.

Jutro (31.12) zakończenie 2018 roku. Msza św. wyjątkowo o godz. 17:00 i nabożeństwo na zakończenie roku. Można uzyskać w tym dniu odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu całego roku dobrodziejstwa. Rodziny, które w tym roku pożegnały swoich najbliższych, przynoszą znicze przed ołtarz, a po zakończeniu nabożeństwa zanoszą na groby.

We wtorek (1.01) pierwszy dzień nowego 2019 roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. 52 Światowy Dzień Pokoju. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok.

Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II Nie Lękajcie się!

W każdą środę o godzinie 20:00 Msza św. zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski.

W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00. Msza św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia Sercu Bożemu. Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w piątek (4.01) od ok godz. 15:00.

W przyszłą niedzielę (6.01) UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Składka przeznaczona na misje.

Zmianka tajemnic różańcowych w przyszła niedzielę (7.01) na Mszy św. o godz. 7:00.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ulicy Granicznej: Biesaga, Dziedzic, Cieleccy, Orzechowscy. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu – przyszła jedna rodzina.

W naszym biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – o dniu Świętej Rodziny, Światowym Dniu Pokoju, wspomnienie Imienia Jezus 3 stycznia, na kartach Biblii o Annie.

Porządek kolędy:

Środa (2.01) - od godz. 15:00 – ul. Źródlana, Nad Strugą – prosimy o podwiezienie p. Ziółkowskiego; Parkowa, Podedworze, Sąsiedzka – prosimy o podwiezienie p. Browarnik.

Czwartek (3.01) od godz. 15:00 – ul. Koźlica, Nad Dłubnią - prosimy o podwiezienie p. Piotra Pateckiego; Warszawka numery nieparzyste, Laskowiec – prosimy o podwiezienie p. Chulist.

Sobota (5.01) od godz. 9:00 – ul. Warszawka numery parzyste - prosimy o podwiezienie p. Pateckiego; Krakowska od Zerwanej, Spokojna, Sportowa – prosimy o podwiezienie p. Słabońskiego.

Poniedziałek (7.01) od godz. 15:00 – ul. Klonowa, Jesionowa, Pogodna – prosimy o podwiezienie p. Dyrcz; Fiołkowa, Jutrzenki – prosimy o podwiezienie p. Janas.

Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

ŻYCZYMY DOBREGO NOWEGO 2019 ROKU

I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH