OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 13.01.2019

Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

Porządek kolędy:

- poniedziałek (14.01) od godz. 14:00 ul. Krótka, Urocza, Malownicza, lewa strona Komory – prosimy o podwiezienie p. Kowalskiego;

wtorek (15.01) od godz. 14:00 – Wilczkowice od p. Góry do p. Józefa Jaskółki – prosimy o podwiezienie p. Górę;

- środa (16.01) od godz. 14:00  ul. Graniczna, Brzozowa do p. Tochowicz – prosimy o podwiezienie p. Tochowicz;

- czwartek (17.01) od godz. 14:00 – Wilczkowice od p. Pawła Bednarczyka do Smolnej – prosimy o podwiezienie p. Zębalę;

- piątek (18.01) od godz. 14:00 – Zerwana od p. Piegza do ul. Na Leśnym Stoku i od p. Marcina Sochy do p. Chamielców - prosimy o podwiezienie p. Piegzę;

- sobota (19.01) od godz. 8:00  Firlejów, Zerwana strona Wilczkowic – prosimy o podwiezienie p. Trzaskę;

- poniedziałek (21.01) od godz. 14:00 – Domy Młodziejowice – prosimy o podwiezienie p. Karczewskiego.

                         

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – chrzest jako brama sakramentów - dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem, obrazek z modlitwą męża za żonę. W „Niedzieli” – o dziesiątej edycji Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych na Podhalu.

Na stojaku w przedsionku kościoła i ministranci rozdają bezpłatny numer biuletynu parafialnego „Tydzień z Maryją” – a w nim: dlaczego Jezus przyjął chrzest w Jordanie, zdjęcia z koncertu chóru „Bez batuty” w naszym kościele, kobiety w Biblii – Elżbieta, Sługa Boży O. Wenanty Katarzyniec.

 

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Granicznej: Madej, Trenzinger, Chmiel, Socha. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

 

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej

śp. Tadeusz Płatek

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę i konto parafialne

Wyświetlony 816 razy