OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 27.01.2019

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 W każdą środę o godzinie 20:00 Msza św. zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski.

W sobotę (2.02) Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)Msze św. z poświęceniem świec o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. W tym dniu kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. W ten dzień Kościół obchodzi XXIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16:30. Msza św. o godz. 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia Sercu Bożemu.

Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi:  w sobotę (2.02) od ok. godz. 10:00.

W przyszłą niedzielę (3.02) po Mszy św. o godz. 7:00 zmianka tajemnic różańcowych.

Poświęcenie świec dla dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę (3.02) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

Porządek kolędy:

- poniedziałek (28.01) od godz. 14:00 – ul. Legionowa numery nieparzyste – prosimy o podwiezienie p. Tochowicza;

- środa (30.01) – od godz. 15:00 – ul. Mały Kraków – prosimy o podwiezienie p. Kolarskiego;

- czwartek (31.01) – od godz. 14:00 – Zerwana od p. Eleonory Dyląg do p. Plucińskich – prosimy o podwiezienie p. Plucińskiego.

 

Dziękujemy wszystkim rodzinom, samotnym, chorym, którzy otworzyli drzwi swoich domów kapłanom z wizytą duszpasterską. Za wspólną modlitwę, rozmowy, poczęstunek, podwiezienie samochodem, złożone ofiary – Bóg zapłać! Msza św. w intencji wszystkich, którzy przyjęli w naszej parafii kapłanów z wizytą duszpasterską będzie w przyszłą niedzielę (3.02) o godz. 10:30.

Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ulicy Warszawka: Krzywda, Patecki, Dąbek, Wójcik, Tochowicz, Kufel. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” – płyta z filmem „Bóg nie umarł 2”. To pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o Bogu. W biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” - Dzień Życia Konsekrowanego, na kartach Biblii – Galilea, kobiety w Biblii: Noemi i Rut, św. Jan Bosko.

  

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

Kalendarz Liturgiczny:

Czwartek (31.01) – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

Sobota (2.02) Święto Ofiarowania Pańskiego

Niedziela (3.02) – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Patron w chorobach gardła. Po Mszy św. o godz. 7:00 błogosławieństwo ku czci św. Błażeja i błogosławieństwo jabłek.

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA

 I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 483 razy