OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 3.02.2019

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Czwarta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujemy się w Objawienie Boże zawarte Piśmie Świętym i wsłuchujemy się w to co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca - po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziś po Mszy św. o godz. 7:00 zmianka tajemnic różańcowych. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP śpiewane są w naszym kościele po Mszy św. o godz. 7:00 z wyjątkiem I niedzieli miesiąca.

Poświęcenie świec dla dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii św. będzie dziś (3.02) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

W każdą środę o godzinie 20:00 Msza św. Zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

W piątek po Mszy św. o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W przyszły poniedziałek 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się centrum kultu Maryjnego we Francji, Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi z całego świata. W tym dniu także przeżywamy XXVII Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy w poniedziałek (11.02) na Mszę św. o godz. 18:00 wszystkie osoby starsze, chore. W czasie Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Spotkanie Maksistrantów w przyszłą niedzielę (10.02) na Mszy św. o godz. 9:00.

Spotkania Oazy Dzieci Bożych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w salce na plebanii.

Spotkanie  lektorów w sobotę (9.02) o godz. 9:00 w salce na plebanii.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę (9.02) o godz. 9:45 w salce na plebanii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” - obrazek z modlitwą rodziców za dzieci, jak przebaczyć i dlaczego to takie ważne. W „Niedzieli” - jak mówić, aby nie urazić, a jednocześnie wyrazić prawdę. Marta Robin przez 50 lat leżała przykuta do łóżka, a jej jedynym pokarmem była Eucharystia. Dla dzieci – „Mały Gość”. W kolejnym numerze parafialnego biuletynu „Tydzień z Maryją” przeczytać można między innymi o nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca, co nieco o niedzieli, św. Błażeju, na kartach Biblii: wdowa z Sarepty Sydońskiej, o synagodze.

Kościołem w tym tygodni opiekują się rodziny z ul. Warszawka: Wilczyński, Kopieniak, Błaszczak, Filipowski. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu. Bóg zapłać rodzinom z ul. Warszawka, wszystkim osobom dorosłym i młodzieży, za pomoc w usunięciu z kościoła dekoracji świątecznej i posprzątaniu kościoła i wokół kościoła

 

Kalendarz liturgiczny:

wtorek (5.02)wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

środa (6.02) – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

niedziela (10.02) – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy  

  

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę. Jak w każdą I niedzielę miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie kościoła i nowe inwestycje.

 

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Stanisław Kaczmarski

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 255 razy