OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 17.02.2019

DZIŚ MSZE ŚWIĘTE: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

    Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trud minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

   W każdą środę o godzinie 20:00 Msza św. Zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

   W piątek po Mszy św. o godz. 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

   Spotkanie lektorów w sobotę (23.02) o godz. 9:00 w salce na plebanii.

   Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum i kl. VIII Szkoły Podstawowej – grupa dziewcząt – w sobotę (23.02) o godz. 16:30 w salce na plebanii.

   Kościołem w tym tygodniu opiekują się Rodziny z ulicy Warszawka: Socha, Patecki, Patecki, Korczyński. Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu.

   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym"   O modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas. W „Niedzieli” – o życiu za murami Watykanu i dziennikarskim towarzyszeniu w podróżach papieża Franciszka. W naszym biuletynie parafialnym „Tydzień z Maryją” – o darze miłości, św. Marta z Astorg, na kartach Biblii: Apostołowie, Rachab; szaty liturgiczne – ornat, o 3 i 4 warunku nabożeństwa I sobót miesiąca.

 

Kalendarz liturgiczny:

Piątek (22.02) - święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego.

Sobota (23.02) – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła, biskupem Smyrny w Azji Mniejszej.

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę.

 

W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Józefa Knapik

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie…

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 309 razy