Wydrukuj tę stronę

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 24.02.2019

Dziś Msze św.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

W każdą środę o godzinie 20:00 Msza św. Zbiorowa i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Nowenna do NMP Królowej Polski i Apel Jasnogórski. Wszystkich serdecznie zapraszamy, aby za wstawiennictwem Maryi wyprosić dla siebie i rodziny potrzebne łaski.

 

W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa możemy przyjąć tylko z czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 16:30.

 

W sobotę (2.03) o godz.17:00 w naszym kościele nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca i zmianka tajemnic różańcowych. Cześć dla Niepokalanego Serca Maryi rozpowszechniła się bardzo po Jej objawieniach w Fatimie w roku 1917. Co jest wymagane aby uczynić zadość temu nabożeństwu czyli warunki nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca pisaliśmy w biuletynie parafialnym. Przed kościołem będą też rozdawane foldery o praktyce Pierwszych Sobót. Zapraszamy na to nabożeństwo – rozpoczynamy o godz. 17:00 a kończymy Mszą św. o godz. 18:00.

 

Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi w sobotę (2.03) od ok. godz. 9:00.

Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę (3.03) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w salce na plebanii.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” o nadzwyczajnych szafarzach komunii świetej, czyli kim są mężczyźni z obrączkami, których widzimy w prezbiterium? – W „Niedzieli” – Polski konsul w Norwegii bohaterem. W kolejnym numerze parafialnego biuletynu „Tydzień z Maryją” przeczytać można między innymi o ostatnim warunku nabożeństwa Pierwszych Sobót miesiąca, modlitwa do Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie przed zbliżającym się tygodniem modlitw o trzeźwość narodu, góry w Biblii góra Ararat, Kobiety w Biblii – Batszeba matka Salomona, dalmatyka – szata liturgiczna diakonów.

 

Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu. Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Warszawka: Chulist, Chulist, Kalandyk, Jaskółka.

 

W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Aniela Sobczyk

                                                        i śp. Zofia Wydmańska (Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w środę 27.02 o godz. 14:00)

 

 

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę.

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 255 razy