OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 3.03.2019

Dziś Msze św.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

Dziś rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 6 marca przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 16:30, 18:00 i 20:00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

W głębszym przeżyciu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w naszym kościele w piątek o godz. 17:00 – dla dzieci i po Mszy św. o godz. 18.:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00. Tegoroczny czas pokuty  i nawrócenia chcemy przejść drogą, którą Kościół wskazuje nam od lat. Zamierzamy zaproponować ją najmłodszym. Pustynia, jałmużna, modlitwa, post, pojednanie i nawrócenie – to kolejne kroki, które postawimy na Drodze Krzyża. Dzieci w piątek po drodze krzyżowej o godz. 17:00 będą otrzymywały obrazki związane z tą tematyką.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

W piątek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość to jednak pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, Kościele i rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Matce Najświętszej, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Na wspólną modlitwę w intencji kobiet naszej parafii zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18:00.

Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w piątek (8.03) o godz. 19:00.

Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. dziś (niedziela 3.03) na Mszy św. o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w salce na plebanii.

Spotkanie  ministrantów w sobotę (9.03) o godz. 9:15. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę (9.03) o godz. 10:00. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej – grupa chłopców - w sobotę (9.03) o godz. 16:30.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej w przyszłą niedzielę (10.03) po Mszy św. o godz. 18:00.

Spotkanie Maksistrantów w przyszłą niedzielę (10.03) na Mszy św. o godz. 9:00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” –  „Kto kocha Kościół” – czyli o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła, który choć składa się z grzeszników – jest Jego Oblubienicą, oraz o udawanej miłości tych, którzy Kościół atakują pod pozorem oczyszczenia. W „Małym Gościu” – dla dzieci – kalendarz wielkopostny. W kolejnym numerze parafialnego biuletynu „Tydzień z Maryją” – Wielki Post czasem wyciszenia i refleksji, Perpetua i Felicyta patronki kobiet bezpłodnych, Debora – władczyni Izraela, góry: Karmel, Tabor i Błogosławieństw.

Bóg zapłać za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu. Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Warszawka: Jaskółka, Bińczycki, Jaskółka, Herjan.

 

W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Stanisław Banaś

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

                                                    

   

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę i konto parafialne. Jak w każdą I niedzielę miesiąca przeznaczona jest na utrzymanie kościoła i nowe inwestycje. W przyszła niedzielę (10.03) składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

 

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI I WSZELKICH ŁASK BOŻYCH

ORAZ OPIEKI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI

Wyświetlony 572 razy