OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019

Dziś Msze św.: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

 

Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Włączamy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywną modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa w naszym kościele w piątek o godz. 17:00 – dla dzieci i po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 i o godz. 16:00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00.

 

Zapraszamy dzieci na spotkania Oazy Dzieci Bożych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w salce na plebanii.

Spotkanie lektorów w sobotę (16.03) o godz. 9:00. Spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę (16.03) o godz. 9:45. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej – grupa dziewczyn - w sobotę (16.03) o godz. 16:30 w salce na plebanii.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej dziś (10.03) po Mszy św. o godz.18:00.

Spotkanie Maksistrantów dziś (10.03) na Mszy św. o godz. 9:00.

 

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, będą zbierane na tace podczas nabożeństw Gorzkich żali. Można też złożyć ofiarę do skarbony koło kropielnicy i na konto parafialne.

 

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, dla dzieci „Mały Gość”. W „Gościu Niedzielnym” –  pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem „Droga krzyża. Wchodzę”. W „Niedzieli” – Mija sześć lat pontyfikatu papieża Franciszka. Bardzo wielu jest zaskoczonych przebiegiem tego pontyfikatu. W „Małym Gościu” – dla dzieci – kalendarz wielkopostny. W kolejnym numerze parafialnego biuletynu „Tydzień z Maryją” – niezwykły Sługa Boży Dolindo Ruotolo, o jałmużnie, modlitwa wielkopostna, kobiety w Biblii – Abigail, góra Synaj i Syjon.

 

Bóg zapłać rodzinom za utrzymanie czystości kościoła w tym tygodniu. Kościołem w tym tygodniu opiekują się rodziny z ul. Warszawka: Kasperkiewicz, Smutek, Tomczyk, Mochalscy.

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Michałowicach zapraszają rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty 15 marca 2019 r. od godz. 17:00 – 19:00.

 

W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej

śp. Władysława Brzeska

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

                                                       

Bóg zapłać za złożoną w tym tygodniu ofiarę na tacę. Dzisiejsza składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

 

  

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM

ŻYCZYMY DOBREGO PRZEŻYCIA  WIELKIEGO POSTU

Wyświetlony 421 razy